MyČeši

Vlastenecké diskuzní fórum

Rusko

Více
04. srp 2019 23:05 #92 napsal Oldřich Pružina
"Rusko lstí dopravilo zbraně do Srbska přes vzdušný prostor EU.
Navzdory protiruským sankcím se dostala ruská vojenská technika z Kaliningradu přes vzdušný prostor Polska, Slovenska a Maďarska do Srbska. Jednalo se o dodávku deseti ruských transportérů."


Ruskou pomoc Srbům proti albánsko-muslimským agresorům v Kosovu komentují naši kavárníci s velkým pohoršením, viz celý článek:

www.novinky.cz/...ry-sankcim.html

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
28. led 2021 20:12 #382 napsal Oldřich Pružina
Odpověď od Oldřich Pružina na téma Rusko
Přemysl Votava: Zavřete dveře, přicestovala revoluce

Ten tajemný příběh se zrodil v době I. světové války. V dubnu roku 1917 uháněl vlak ze Švýcarska, přes Německo do Petrohradu, uprostřed vlaku zaplombovaný vagon a v něm V. I. Lenin a jeho revolucionáři…
...Ruskými městy dnes pochodují demonstranti, převážně mladí lidé, studenti. Jsou dobře oblečení, usměvaví, vzdělaní, studující v cizině, užívají si svého mládí, na rozdíl od svých dědů nepoznali válku, ani bídu...

Po 104 letech se tak rodí téměř stejný příběh, ve stejné zemi, stejný scénář i režie. Jen místo zaplombovaným vagonem, se cestuje do Ruska letadlem. Schází, už jen ta slavná Aurora. Je to všechno opravdu jen náhoda? Za 104 se Rusko změnilo, vyspělo. V těžké historické zkoušce obstálo. Hitlerův sen o „Cestě na Východ“ se zhroutil, byl stejný jako ten Napoleonův. Rusko zachránilo svět před nacismem. Císař Vilém II, pokud by žil, viděl by nad Berlínem vlát rudou vlajku i hrdiny před kterými se klonil svět. Bylo by to pro něj nepředstavitelné. Navalnyj dnes podobně, jako kdysi Lenin, chce psát novou historii Ruska. Také on nabízí lidu vše, co lid rád slyší. Také zde platí slova klasika:„ Komu ku prospěchu?“ Nechci spekulovat v kterém žoldu?

...Cesta na východ, byla vždy lákavá. Rusko nabízí nekonečné dálky, přírodní bohatství, nepřeberné množství surovin, lacinou pracovní síla, vzdělanost i kulturní poklady. Slované byli vždy pracovití, nenároční. Jen to jejich vlastenectví vetřelcům i vrchnosti překáželo. Chtěli z nich mít naivní poslušné prosťáčky z východu. Ti co budou stát jen v pozoru, žmoulajíc poddanskou čepici…


www.parlamentni...revoluce-652014

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
02. úno 2021 09:55 #404 napsal Oldřich Pružina
Odpověď od Oldřich Pružina na téma Rusko
Rychle a náhle - USA vypracovaly scénář preventivního útoku NATO na Kaliningradskou oblast

Byl publikován scénář preventivního úderu NATO na Kaliningradskou oblast.
Americké námořní analytické centrum (Center for Naval Analyses) vypracovalo scénář „preventivního útoku“ na Kaliningradskou oblast, který zahrnuje eliminaci čtyř hlavních složek obrany enklávy.

Zároveň je zdůrazněno, že nejlepší polské vojenské jednotky čítající 30 tisíc vojáků by se měly účastnit rychlé ofenzívy.
V září vyšlo najevo, že dva americké bombardéry B-52, zachycené 25. září na obloze nad Baltským mořem, cvičily útoky proti Kaliningradu. Ministr obrany Sergej Šojgu zároveň poukázal na to, že letadla zemí NATO provádějí pravidelné lety napodobující útoky na ruské území.

Ve skutečnosti je to odpověď na otázku, proč nepřítel organizuje v Rusku nepokoje. Teď v lednu, kdy jsou volby daleko a nelze to převést na žádné politické dividendy.
Je třeba oheň v ulicích, aby se přetížily ruské bezpečnostní síly, vypracovat akce militantů a připravit podmínky pro přechod k sabotážní válce.

Takže dnes v ulicích Ruska při další demonstraci, jak již bylo zmíněno, nebudou žádní „pokojní demonstranti “, ale budou „pracovat“ oddíly, které by měly v hodině „H“ vytvořit příznivé podmínky pro úspěšné sabotážní útoky na strategické a infrastrukturní zařízení, teroristické útoky proti velícímu personálu, policisty, atd.www.novarepubli...cenar.html#more

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
05. úno 2021 09:25 #425 napsal Oldřich Pružina
Odpověď od Oldřich Pružina na téma Rusko
Víte vy liberálové, kdo je Navalnyj? Analytik vypočítává věci, za které by ho u nás nepustili do žádné kavárny

Alexej Navalnyj je nacionalista, vyloučili ho ze strany za rasistické výroky, Gruzínce označil za hlodavce a podpořil anexi Krymu. To a mnoho dalšího je ve skutečnosti lídr ruské opozice protežovaný západními médii i vládami. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz to řekl vojenský a bezpečnostní expert Lukáš Visingr. Skutečnost, že Navalného podporují západní liberálové, považuje za jednu z největších kuriozit a naznačil, jak by Rusko pod vedením Navalného vypadalo. Kromě toho se Visingr vyjádřil i k dění ve Spojených státech a zrušenému mistrovství v Bělorusku.

Podporu pro Alexeje Navalného ze strany západních liberálů považuji za jednu z největších kuriozit na dnešní světové scéně. Všechno totiž nasvědčuje tomu, že Navalného západní fanoušci o něm vědí pouze to, že je Putinovým kritikem a údajně bojuje proti korupci. A tím to končí. Myslím si, že ta podpora by prudce klesla, pokud by se blíže seznámili s názory toho, koho se zastávají, protože miláček západních liberálů Navalnyj je jedním slovem nacionalista. On sám tak o sobě mluví a dokazují to také jeho další slova a činy. Organizuje každoroční pochody ruských nacionalistů, jichž se účastní tvrdé jádro ruských neofašistů a neonacistů, kteří ostatně představují důležitou součást ruské mimoparlamentní opozice, v jejímž čele stojí právě Navalnyj.www.parlamentni...-kavarny-652465

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
10. úno 2021 21:55 #451 napsal Pavel Krajíček
Odpověď od Pavel Krajíček na téma Rusko
Přílohy:

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
12. úno 2021 09:50 #460 napsal Oldřich Pružina
Odpověď od Oldřich Pružina na téma Rusko
Rusvesna: Přehled zpráv – 10.2.2021

Web Ruské jaro (RussVesna) přináší denně zprávy z lidových republik Donbasu, Ruska a Ukrjainy, zrepublik sousedících s Ruskem, ale také o situaci ve světě. Stupně důležitosti zpráv i jejich hodnocení je značně odlišné od toho, co nám vypráví český mainstream či veřejnoprávní média. Posuďte sami.


www.novarepubli...av-10.html#more

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
21. úno 2021 16:15 #499 napsal Oldřich Pružina
Odpověď od Oldřich Pružina na téma Rusko
Putin udělá z Pobaltí "Achillovu patu" Západu

Prezident Ruska Vladimír Putin odsoudil zákaz ruských televizní kanálů v Lotyšsku. Zejména Putina rozhořčila absence reakce na tyto události Západu, který rád poučuje Moskvu o svobodě slova a demokracii, ale přitom ignoruje politickou cenzuru a právní nihilismus na svém území. Odpověď Putina mění Pobaltí na onu nepřekonatelnou bariéru, o kterou se rozbíjejí pokusy Západu hovořit s Ruskem z pozic morální převahy a své "příkladnosti" v otázkách dodržování lidských práv.

Ruský vůdce se domnívá, že blokování ruských televizní kanálů v Lotyšsku a ruských na Ukrajině jsou "nástroje k dosažení jejich (Západu) geopolitických cílů, v daném případě vůči naší zemi", a Rusko "to musí vést v patrnosti". Není to první případ, kdy je Evropanům v kontextu jejich poučování o demokracii, právech člověka a svobodě slova v Rusku z Moskvy navrhováno udělat si pro začátek pořádek na svém vlastním území - v Pobaltí. A až potom učit ostatní.

Předešlý jasný příklad - přiznaná už za málem mezník v rusko-evropských vztazích návštěva v Moskvě hlavního představitele EU pro zahraniční záležitosti a politiku bezpečnosti Josepha Borrela. Šéf evropské diplomacie přiletěl do Ruska jako morální lídr, který hájí práva ruských opozičníků a požaduje osvobození Alexeje Navalného. A odletěl jako zpráskaný pes, když neuměl jasně odpovědět ani na jednu otázku o stíhání opozice a odmítnutí zásady svobody slova v samotném evropském "společenství hodnot".

Otázky pro Borrella a evropskou "politiku hodnot" byly celkově soustředěny na tři momenty: Ukrajina, Katalánsko a Pobaltí. V posledním případě na situaci v Lotyšsku, kde bez jakéhokoliv důvodu byly odpojeny desítky ruských televizních kanálů, a na místní žurnalisty jsou zahajována trestní stíhání za spolupráci s ruskými médii, vyslanci Evropské komise poukazovali ministr zahraničí Ruska Sergej Lavrov, oficiální zástupkyně ministerstva Marie Zacharová a ruští novináři.www.novarepubli...-patu.html#more

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
25. úno 2021 14:18 #508 napsal Oldřich Pružina
Odpověď od Oldřich Pružina na téma Rusko
Jan Urbach: Putin - Cílem je oslabení Ruska a jeho ovládnutí

V uplynulém roce zabránila ruská kontrarozvědka činnosti 72 pracovníků zahraničních tajných služeb a jejich 423 agentům, uvedl dnes ruský prezident Vladimir Putin na jednání kolegia Federální bezpečnostní služby. O jeho vystoupení informují ruské sdělovací prostředky.

Prezident hovořil o „politice zadržování Ruska“. Nejde o normální konkurenci na mezinárodní scéně, ale o důslednou a mimořádně agresivní linii, jejímž cílem je zbrzdění a zastavení rozvoje země, vytváření problémů v sousedství Ruska a vyprovokování vnitřní nestability, uvedl Putin. Konečným cílem je podle jeho názoru oslabení Ruska a jeho ovládnutí. Podle slov ruského prezidenta, nejde o žádné zveličování, stačí se seznámit s veřejnými strategickými dokumenty a vyjádřeními představitelů některých států. „Nejde ale jen o agresivní rétoriku, ale o reálné kroky,“ dodal.www.parlamentni...vladnuti-655116

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
04. bře 2021 11:35 #526 napsal Oldřich Pružina
Odpověď od Oldřich Pružina na téma Rusko
Chystá sa vojenský konflikt medzi Ukrajinou a Ruskem?

Ukrajinský prezident Zelenskij 25. februára telefonoval s generálnym tajomníkom NATO Jensom Stoltenbergom. Povedal: "Pre Ukrajinu je dnes najdôležitejšou otázkou vyhliadka na získanie akčného plánu pre členstvo v NATO. Som rád, že som počul, že dvere NATO sú pre Ukrajinu otvorené. Osobne ďakujem Stoltenbergovi za podporu našej túžby dosiahnuť členstvo v NATO. Naším najbližším cieľom je Akčný plán členstva v NATO.“

Ukrajinu potrebujú USA a NATO ako bojisko v budúcom konflikte s Ruskom. Je iba nástroj na dosiahnutie tohto cieľa. Nikoho v USA nezaujíma Ukrajina v povojnovom stave – obete na ľudských životoch, politicky a ekonomicky rozvrátená krajina, chudoba, hlad a pod. Pre cynikov v USA sú to len tzv. „vedľajšie škody“. (Collateral damages).

Poznámka: Tzv. mainstreamové médiá sa nejako „zabudli zmieniť o tom, že v týchto chvíľach sa v Čiernom mori koná provokačné cvičenie NATO pod vedením USA a pod názvom Poseidon 21. Nezmieňuje sa o tom ani poslušný sluha Západu Naď.

Zúčastňujú sa tieto krajiny: Francúzsko, Grécko, Rumunsko, Španielsko, USA, Turecko, Bulharsko. Viete si predstaviť, že by sa konalo vojenské cvičenie Ruska v medzinárodných vodách blízko USA?
www.novarepubli...medzi.html#more

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
11. bře 2021 19:50 #550 napsal Oldřich Pružina
Odpověď od Oldřich Pružina na téma Rusko
Čína a Rusko společně bojují proti "barevným revolucím"

Čínští analytici oznámili, že pro boj s "barevnými revolucemi" a dezinformacemi budou Čína a Rusko i nadále rozvíjet spolupráci v oblasti výměny průzkumných dat, řízení kybernetické bezpečnosti a výměny informací ve vojenských otázkách a nadnárodní zločinnosti.

"Čím nestabilnější je situace ve světě, tím větší je potřeba rozvoje čínsko-ruské spolupráce. Wang řekl, že Čína a Rusko si musí být navzájem strategickou oporou, možností rozvoje a globálním partnerem, neboť to je zkušenost, daná historií, a imperativ v nynější situaci.

Podle prognóz Yanga mohou obě země zavést výměnu výzvědných informací v oblasti kybernetické bezpečnosti a ozbrojených sil, a také aktivizovat společné úsilí v boji proti nadnárodní a kybernetické zločinnosti.www.novarepubli...juji-proti.html

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
20. bře 2021 10:40 #565 napsal Oldřich Pružina
Odpověď od Oldřich Pružina na téma Rusko
Putin kontroval Bidenovi říkankou

„Vyjádření, které dějiny nepamatují.“ Těmito slovy Kreml oficiálně okomentoval přitakání šéfa Bílého domu Joea Bidena na otázku George Stephanopoulose, moderátora televize ABC, zda považuje ruského prezidenta Vladimíra Putina „za zabijáka“.

Biden „zjevně nechce urovnávat vztahy s naší zemí a z toho budeme vycházet“, sdělil mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.

Ruský prezident Vladimir Putin kontroval ruskou dětskou říkankou. „Opravdu, jak (Biden) řekl, známe se osobně. A co bych mu odpověděl? Řekl bych mu: Buďte zdráv. Říkám to bez ironie a žertů,“ poznamenal při online setkání s obyvateli Krymu a Sevastopolu u příležitosti sedmého výročí anexe poloostrova Ruskem.

Poznamenal pak, že když se v dětství s kamarády na ulici přeli, tak si říkali: „Kdo to říká, ten to je.“ To podle něj není jen dětská říkanka. „V jiném člověku vždy vidíme své vlastní kvality a myslíme si, že je stejný jako my,“ dodal.

Za „mrzké a nestoudné“ označil Bidenovo vyjádření Andrej Turčak, první místopředseda horní komory parlamentu, Rady federace. V sociální síti Telegram napsal, že jde o „triumf politického marasmu USA a stařecké demence jejich vůdce“.

Poslanec Alexandr Chinštejn podle BBC upozornil, že „ani v nejvyhrocenějším období studené války se nikdo ze západních vůdců nesnižoval k úrovni sprosté rétoriky“. „Vyvolává to dojem, že se Biden zbláznil. To je agonie,“ dodal.

List Vědomosti pak citoval Vjačeslava Volodina, šéfa Státní dumy, podle něhož „Biden urazil ruské občany“. „Je to hysterie z bezmoci. Putin je náš prezident a útoky na něj jsou útokem na naši zemi,“ konstatoval.


www.novinky.cz/...e=www.seznam.cz

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
26. bře 2021 19:16 #579 napsal Oldřich Pružina
Odpověď od Oldřich Pružina na téma Rusko
Do čeho to Havlíček šlápl? „Lidi tu Rusáky nechtěj.“ Wollner, Fendrych a dokonce i Geislerová, s experty se roztrhl pytel

Podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka je stále ve hře, že jadernou elektrárnu Dukovany, navzdory doporučení bezpečnostních složek, by dostavěl ruský gigant Rosatom. To se nelíbí mnoha lidem:

Pirát Ivan Bartoš k tomu na svém twitteru připsal: „Pokud ministr Havlíček předběžně oslovil Rosatom stran výstavby nových bloků Dukovan, obchází tím bezpečnostní zájmy ČR. Bezpečnostní složky se k aspektům ruských a čínských řešení vyjádřily zcela jasně: odmítavě.“

Podle hlavní tváře Reportérů ČT Marka Wollnera je to jasné: „Už o tom není moc pochyb. Aktuální dění kolem dostavby Dukovan a kolem ČT ukazují jasně: příští volby budou o základním směřování země. Jestli budeme žít v demokracii, která je nejlepším ze všech špatných režimů, nebo v nějakém polodemokratickém režimu, kde takřka všechna důležitá média slouží vládě jako hlásná trouba a ta zas přisluhuje východním despociím.“

Politický komentátor Martin Fendrych se k celé kauze vyjádřil v tom smyslu, že pokud premiér Babiš nechá ministra Havlíčka zaslat ruské společnosti Rosatom dokumentaci k dostavbě Dukovan, jeho hnutí ANO ve volbách utrží porážku a volební výsledek pod 20 %. „Lidi tu Putinovy Rusáky nechtěj,“ napsal Fendrych.

Do boje o Dukovany se zapojila i známá herečka Aňa Geislerová; na svém facebooku sdílí vyjádření ministra zahraničí Tomáše Petříčka, který k věci řekl: „Krok, který ministerstvo zvolilo, ohrožuje naši zemi a v konečném důsledku povede k tomu, že se z jaderné energetiky stane politické téma. Tohle není cesta jak pomoci projektu Dukovany 5, tohle je způsob jak zabít jadernou energetiku v ČR.“www.parlamentni...hl-pytel-658594

Zde ještě není zaznamenána řeč luďáckého poslance Bartoška v parlamentu, kde ze sebe tento deviant chrlil tolik antiruské nenávisti, že tolik hlouposti a tuposti se opravdu vidí skoro málokde.
A takový si už samozřejmě brousí zuby na vládu nad naší zemí po podzimních volbách. Nejhorší odpad, který si říká "křesťan", kterého čeká jen pláč a skřípění zubů, o čemž samozřejmě nemá z duchovní lenosti ani nejmenší tušení.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
08. dub 2021 19:40 - 08. dub 2021 19:40 #598 napsal Oldřich Pružina
Odpověď od Oldřich Pružina na téma Rusko
Rusko chystá vojenský úder proti Ukrajině. Přijde záminka. Putinův kritik varuje
(přesně podle Putinovy odpovědi lžipresidentovi USA Bidenovi: "Kdo to říká, ten to je")

Český rozhlas Plus přinesl dnes přehled zahraničního tisku, kdy se mimo jiné hovořilo o tom, jak se ruský prezident Vladimir Putin podle známého kritika Piontkovského chystá na vojenskou akci proti Ukrajině.

Komentář ruského politologa a kritika současného ruského režimu Andreje Piontkovského zveřejnil ukrajinský časopis Novoje vremja. Tvrdil mimo jiné to, že ruský prezident Vladimir Putin se chystá zahájit proti Ukrajině vojenskou akci. Zahájit by to mělo něco jako ‚glivický incident‘, tedy provokace podobná té, která Německu v roce 1939 poskytla záminku v útoku na Polsko.www.parlamentni...k-varuje-659941

Ano, Rusko hodlá zaútočit na Ukrajinu, proto už dávno před stahováním ruských jednotek začala příprava NATO na cvičení Defender 21 s cílem simulovat útoky na Bělorusko a Krym, současně s ukrajinskou armádou soustředěnou k útoku na Doněcko Luhansko, jak prohlašuje sám ukrajinský president. Proto už začaly na Doněcku zabíjet ukrajinské drony, a to cíleně civilisty a děti. To nejsou ruské "Gliwice", ale naťácké a ukrajinské!

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
09. dub 2021 12:18 #599 napsal Oldřich Pružina
Odpověď od Oldřich Pružina na téma Rusko
Co dělají Zelené barety na Ukrajině?

Nejen NATO, ale i Evropská unie míří do nebezpečných vod v návaznosti na prohlášení vysokého představitele pro zahraniční a bezpečnostní politiku EU Josepa Borrella, že „poskytuje svou neochvějnou podporu Ukrajině a její územní celistvosti“, protože Kyjev otevřel svá letiště NATO a americká letadla přistávají jedno za druhým, napsal řecký server Pronews. V pondělí Josep Borrell uvedl, že „s velkým znepokojením sleduje ruskou vojenskou aktivitu kolem Ukrajiny“. Po telefonickém rozhovoru s ukrajinským ministrem zahraničí Dmytrem Kulebou také slíbil „neochvějnou podporu EU svrchovanosti a územní celistvosti Ukrajiny“, čímž se EU dostala do čela „konfliktu“ s Ruskem.

Souběžně probíhají lety amerických dopravních letadel na Ukrajinu. Americké letectvo nasadilo letouny C-17 Globemaster, které nepřetržitě transportují zbraně a systémy ukrajinským silám i zvláštním silám NATO, které jsou již na zemi. Podle řeckého webu v Kyjevě přistáli oddíly Zelených baretů US Army a členové britských jednotek SAS.

Pokud jde o Rusko, to pokračuje ve vojenské mobilizaci bez přerušení s nejméně třemi výsadkovými brigádami: 74., 76. a 104. Jde o útočné formace zaměřené na vedení leteckých operací. Ruský arzenál je „vyztužen“ i těžkými zbraněmi, jako je odpalovací zařízení TOS-1, které vypouští termobarické rakety. Ruská armáda na svém území, které sousedí s Ukrajinou a separatistickými lidovými republikami Doněckem a Luhanskem, právě provádí rozsáhlé vojenské cvičení, které bylo cestou Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) řádně ohlášeno v souladu se Smlouvou o konvenčních ozbrojených silách v Evropě (CFE). US ani British Army se stejně jako Ukrajinská armáda nenamáhawww.novarepubli...ajine.html#more

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
10. dub 2021 10:42 #600 napsal Oldřich Pružina
Odpověď od Oldřich Pružina na téma Rusko
USA vyšlou do Černého moře válečné lodě kvůli napětí mezi Ruskem a Ukrajinou

Dvě americké válečné lodě zamíří do Černého moře kvůli aktuálnímu napětí na rusko-ukrajinské hranici. Spojené státy sdělily Turecku, že tam budou do 4. května uvedla v pátek Ankara. Pentagon sdělil stanici CNN, že by USA mohly podniknout takovýto krok, aby podpořily Ukrajinu.

Představitel amerického ministerstva obrany současně sdělil CNN, že americké námořnictvo dále vysílá svá průzkumná letadla nad Černé moře, aby monitorovala ruské námořní aktivity a pohyb ruských vojáků na Krymu.
Administrativa amerického prezidenta Joea Bidena dala opakovaně najevo znepokojení nad ruskými aktivitami a s ukrajinskými protějšky jednali ministři zahraničí a obrany USA i náčelník spojených štábů ozbrojených sil Mark Milley.www.novinky.cz/...e=www.seznam.cz


Přestože Rusko pouze reaguje na pohyb ukrajinské armády směrem k doněckým hranicím, a na vojska NATO na východním cvičení Defender 21, mluví západní mocnosti o nutné ochraně Ukrajiny před ruskou agresí. Pokrytci a naopak váleční štváči snažící se vyvolat konflikt pod tzv. falešnou vlajkou. Jaká je skutečnost může vidět každý normální člověk, ne však nemyslící prozápadní fanatici.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Statistika fóra

  • Celkem témat: 67
  • Dnes založeno: 0
  • Včera založeno: 0
  • Dnes odpovědí: 0
  • Včera odpovědí: 9

Celkem členů

958 registrovaných
0 dnes
0 včera
0 tento týden
1 tento měsíc

Co je to vlastenectví?

 V době zvrhlých deviantů, prašivých zbabělých psů a udavačů je vlastenectví hrdinství. 
  
 

Česká vlastenecká strana

 

 

Listina základních práv a svobod článek 17 

 

(1) Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.
(2) Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu.
(3) Cenzura je nepřípustná.

 

článek 23

 

Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny. 

 

Edvard Beneš

Odkaz prezidenta ČSR dr. Edvarda Beneše ve věci prezidentských dekretů

 

 

Nezapomeňte, že mé dekrety se týkají i potrestání vlastizrádců a že mají trvalou platnost. Potrestejte všechny vlastizrádce, ať je to kdokoliv a v kterékoliv době.

 

Váš dr. EDVARD BENEŠ

   Praha, květen 1947

 

(celé znění)

 

Karel Kramář

první čs. premiér

 

Chceme – li zachovat sebe i svou svobodu, musíme se vrátit k dnes vysmívanému českému vlastenectví. Byla to láska k vlasti, co nám možnilo nejen přemoci staletý útisk, nýbrž i zvítězit v nejtěžší krizi světové války.

 

Karel Kryl

Byl hrozný tento stát
když musel jsi se dívat
jak zakázali psát
a zakázali zpívat
a bylo jim to málo
Poručili dětem
modlit se jak si přálo
veličenstvo Kat

Real time web analytics, Heat map tracking