MyČeši ♥

Svoboda projevu

Svoboda projevu

Odkazy na konkrétní případy omezování svobody projevu (zejména v česky a slovensky mluvících...

 
  • loader
Stanislav Vaculík a 3 dalších se připojili ke skupině Svoboda projevu před 4 měsíci

TWITTER: Jsem si vědom toho, že je tu většina lidí z Facebooku. Já z důvodu časového vytížení používám převážně Twitter. Nevím, komu a jak jsem šlápnul na kuří oko, ale Twitter mi zásadním způsobem ořezal funkčnost účtu. Nemůžu si přidávat nové lidi, které bych chtěl sledovat. Sebrali mi tlačítko sledovaných, nemůžu se podívat, koho sleduji. Twitter mi odebírá moje sledovatele. Manipuluje s lajky. Twitter mi cca ve 3 cyklech odebral asi 2/3 lidí, které jsem sledoval (mám potvrzeno, že to...

Petr Unger založil/a novou diskuzipřed 6 měsíci

Alternativy k cenzurovaným sociálním sítím

Mluvme o alternativách k téměř monopolním sociálním sítím Facebook, Twitter, Youtube apod. Mluvme o způsobech jak přesvědčit širší okruh lidí k přechodu na alternativní sítě. Mluvme o tom, jestli to má vůbec smysl. Pokud ano, tak kdy, jak oslovit a přesvědčit co nejpočetnější skupinu lidí.

Svoboda projevu

 

Listina základních práv a svobod článek 17 

 

(1) Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.
(2) Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu.
(3) Cenzura je nepřípustná.

 

článek 23

 

Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny. 

 

Karel Kryl

Byl hrozný tento stát
když musel jsi se dívat
jak zakázali psát
a zakázali zpívat
a bylo jim to málo
Poručili dětem
modlit se jak si přálo
veličenstvo Kat