MyČeši ♥

  • loader

Zatím nejsou témata

Jitka Kuzdasová a 145 dalších se připojili ke skupině Přírodní živly Před 1 týdnem

"Nejtragičtější požáry v dějinách Kalifornie mají už 59 obětí
Bilance počtu obětí rozsáhlých požárů, které zachvátily Kalifornii, se opět zvýšila. Úřady nalezly na severu státu dalších osm mrtvých, celkem tak přišlo o život 59 lidí, napsala agentura DPA. Dalších 130 osob se stále pohřešuje. Pokud se tento požár poměřuje počtem obětí, je nejtragičtější v dějinách Kalifornie."

www.novinky.cz/zahranicni/amerika/489187-nejtragic…

BBC: Oheň sežehl území vetší než Belgie a Lucembursko dohromady...
Žijeme v době, kdy se abnormální věci stávají novou normou, komentoval smrtící požáry v Kalifornii guvernér... Počet obětí lesních požárů v Kalifornii stoupl na 31 poté, co úřady na severu státu ohlásily, že našly dalších šest mrtvých těl. Oznámila to agentura AP s tím, že z hlediska počtu obětí jde o dosud nejhorší požáry v dějinách Kalifornie. Předchozí bilance čítala 25 obětí ohnivého živlu. Podle úřadů počet mrtvých...
Zobrazit více

"Počet obětí, které mají na svědomí rozsáhlé požáry v Kalifornii, se vyšplhala na číslo 25. Záchranáři upozorňují, že tragická bilance nemusí být konečná, napsala agentura DPA. Plameny nejvíce zdevastovaly město Paradise, kde lehlo popelem přes 6700 domovů a firemních objektů a obchodů. Tam bylo dosud objeveno 23 mrtvých, sdělili hasiči z Butte County"

www.novinky.cz/zahranicni/amerika/488796-plameny-v…

Plameny v Kalifornii zabily už 25 lidí Počet obětí, které mají na svědomí rozsáhlé požáry v Kalifornii, se vyšplhala na číslo 25. Záchranáři upozorňují, že tragická bilance nemusí být konečná, napsala agentura… www.novinky.cz/zahranicni/amerika/488796-plameny-v-kalifornii-zabily-uz-25-lidi.html

Sever Kalifornie zachvátil požár, desetitisíce lidí jsou na útěku

www.novinky.cz/zahranicni/amerika/488651-sever-kal…

Sever Kalifornie zachvátil požár, desetitisíce lidí jsou na útěku Desetitisíce lidí prchají před přírodním požárem, jenž se rychle šíří na severu Kalifornie, napsala agentura AP. Mnozí lidé utrpěli zranění. Ve městě Paradise, které leží… www.novinky.cz/zahranicni/amerika/488651-sever-kalifornie-zachvatil-pozar-desetitisice-lidi-jsou-na-uteku.html

"Minimálně devět mrtvých, čtyři těžce zraněné a jednoho pohřešovaného má dosud na svědomí bouře s prudkými dešti, které sužují od víkendu Itálii, uvedl tamější ministr vnitra Matteo Salvini. Ve Středozemním moři řádí orkán, který zvedá vlny až do výše devíti metrů."

www.novinky.cz/zahranicni/evropa/487672-devitimetr…

Guvernér Floridy Rick Scott prohlásil, že řádění živlu bude děsivé a že pro oblast Panhandle to bude nejhorší bouře za celé století. Šéf NHC Ken Graham varoval, že hurikán způsobí v oblasti Panhandle katastrofické škody a že Michael má dostatek síly na to, aby domy v postiženém regionu zcela zničil.

ct24.ceskatelevize.cz/svet/2618156-hurikan-michael…

Mrtví, pohřešovaní, auta spláchnutá do moře. Mallorku postihly bleskové záplavy
Nejméně osm mrtvých si vyžádala bouře, která v úterý v podvečer postihla španělskou Mallorku. Dalších devět lidí se pohřešuje. Bouři provází intenzivní déšť, během dvou hodin spadlo přes 175 litrů na metr čtvereční, napsal server týdeníku Focus. Východ ostrova postihly bleskové záplavy.

www.novinky.cz/zahranicni/evropa/485660-mrtvi-pohr…

Co dokáže tsunami: Velká loď vážící 1200 tun se ocitla uprostřed vesnice mezi domy
Obrazy zkázy, které po sobě minulý týden zanechala zemětřesení a následná vlna tsunami, nyní doplnily záběry mohutné lodě, kterou moře nahnalo přímo na vesnici Wani, u níž kotvila. „Moře si s lodí házelo jako s basketbalovým míčem,“ popsal jeden z 21 členů posádky, kteří tsunami přežili bez zranění.

www.novinky.cz/zahranicni/svet/485253-co-dokaze-ts…

Po zemětřesení v Indonésii se pohřešuje přes 5000 lidí
Přes 5000 lidí se pohřešuje po zemětřesení, které zasáhlo 28. září indonéský ostrov Sulawesi a následné vlně tsunami. Úřady zvýšili tragickou bilanci, katastrofu nepřežilo 1763 lidí, uvedla agentura DPA.

www.novinky.cz/zahranicni/svet/485358-po-zemetrese…

Po zemětřesení v Indonésii se pohřešuje přes 5000 lidí Přes 5000 lidí se pohřešuje po zemětřesení, které zasáhlo 28. září indonéský ostrov Sulawesi a následné vlně tsunami. Úřady zvýšili tragickou bilanci, katastrofu nepřežilo 1763… www.novinky.cz/zahranicni/svet/485358-po-zemetreseni-v-indonesii-se-pohresuje-pres-5000-lidi.html

Zemětřesení v Indonésii má 832 obětí, v Palu se zřítila mešita
Počet obětí zemětřesení a následné vlny cunami na indonéském ostrově Sulawesi se stále zvyšuje. Potvrzených obětí je 832 a číslo ještě poroste. Ve městě Palu se zřítila mešita a desítky lidí zůstaly uvězněny v troskách hotelu, kde řádily šestimetrové vlny.

www.novinky.cz/zahranicni/484682-zemetreseni-v-ind…

Pavel Krajíček Počet obětí pátečního zemětřesení a tsunami na indonéském ostrově Sulawesi přesáhl 1200 a nepřestává stoupat, uvedl singapurský tisk. Indonéský prezident Joko Widodo proto rozhodl přijmout mezinárodní pomoc, napsala agentura AFP.
...
Zobrazit více
před 5 měsíci
loader
loader
Attachment

"Trump kvůli Florence vyhlásil stav katastrofy, bouře má již 13 obětí
Kvůli hurikánu Florence, který má již 13 obětí, vyhlásil americký prezident Donald Trump v osmi okresech státu Severní Karolína stav přírodní katastrofy. Živel se nad pobřežím změnil na tropickou bouři a hrozí zejména přívalovými srážkami, které mohou vést k povodním. Někde již napršelo přes 600 milimetrů vody."

www.novinky.cz/zahranicni/amerika/483470-trump-kvu…

Jarmila No jo,zničili teplý a studený Golfský proud a už není rovnováha.A tak ta Amerika trpí,jenže to bude mít určitě dopad i na nás. před 5 měsíci
loader
loader
Attachment

Popocatépetl se opět ozval
Mexický Popocatépetl, jedna z nejznámějších sopek na světě, o sobě dal opět vědět. Tento týden došlo ke dvěma velkým explozím uvnitř vulkánu, které byly doprovázeny několikakilometrovými sloupy kouře a popela.

www.novinky.cz/zahranicni/484013-popocatepetl-se-o…

Popocatépetl se opět ozval Mexický Popocatépetl, jedna z nejznámějších sopek na světě, o sobě dal opět vědět. Tento týden došlo ke dvěma velkým explozím uvnitř vulkánu, které byly doprovázeny… www.novinky.cz/zahranicni/484013-popocatepetl-se-opet-ozval.html

To nejhorší teprve přijde, varují meteorologové povodněmi sužovaný východ USA

www.novinky.cz/zahranicni/amerika/483597-to-nejhor…

"Tajfun Mangkhut zabil na Filipínách 25 lidí a míří k Hongkongu a Číně
Nejméně 25 obětí přineslo na Filipínách řádění Tajfunu Mangkhut. Ten se v sobotu přehnal severní část souostroví. Oběti připravily o život zejména sesuvy půdy v horských oblastech, uvedla agentura Reuters s odvoláním na vládní úřady."

www.novinky.cz/zahranicni/svet/483466-tajfun-mangk…

"Filipíny se připravují na úder supertajfunu Mangkhut. Severovýchod souostroví by měl zasáhnout v sobotu ráno místního času (v noci na sobotu SELČ). Meteorologové varují, že Mangkhut by mohl být stejně ničivý jako tajfun Haiyan, který si v roce 2013 v centrální části Filipín vyžádal přes 7300 mrtvých či pohřešovaných."

www.novinky.cz/zahranicni/svet/483388-na-filipiny-…

Na Filipíny se řítí supertajfun Mangkhut Filipíny se připravují na úder supertajfunu Mangkhut. Severovýchod souostroví by měl zasáhnout v sobotu ráno místního času (v noci na sobotu SELČ). Meteorologové varují, že… www.novinky.cz/zahranicni/svet/483388-na-filipiny-se-riti-supertajfun-mangkhut.html

"K východnímu pobřeží Spojených států se blíží hurikán Florence, který už téměř zesílil na nejvyšší stupeň na Saffirově-Simpsonově stupnici. Povinná evakuace se už dotkla víc než milionu lidí. V příštích dnech by živel mohl mít katastrofální důsledky a napáchat velké škody v širokém pásu na východě USA."

ct24.ceskatelevize.cz/svet/2591026-k-jihovychodnim…

Eva Hantakova se to líbí
ALEŠ JAN KRYZER Jo a najednou jsme táááákhléééé maličcí..a to se jen MAMKA trošičku podrbala...A co teprv až se nase.... před 5 měsíci
loader
loader
Attachment

Nakonec můžeme být rádi, že praotec Čech zakotvil na hoře Říp, že nás ničivá tornáda a zemětřesení míjí.

ALEŠ JAN KRYZER Už se dělají i u nás... před 5 měsíci
loader
loader
Attachment

"K východnímu pobřeží se žene hurikán Florence, který během pondělí zesílil na bouři čtvrté kategorie z pěti možných. Rychlost vichru v bouři dosahuje 210 kilometrů v hodině. Podle meteorologů by ale mohla Florence ještě sílit. Mohlo by se dokonce jednat o jeden z nejničivějších hurikánů, který východní pobřeží zasáhl za poslední desítky let."

www.novinky.cz/zahranicni/amerika/482973-na-usa-se…

ALEŠ JAN KRYZER Že by boží mlýn? před 5 měsíci
loader
loader
Attachment
Pavel Krajíček Nejvyšší čas. před 5 měsíci
loader
loader
Attachment
ALEŠ JAN KRYZER Bohužel kolektivní vina.. před 5 měsíci
loader
loader
Attachment

"Japonské úřady evidují už 44 potvrzených obětí zemětřesení, které v noci na čtvrtek zasáhlo severní ostrov Hokkaidó. Raněno bylo 660 lidí."

www.novinky.cz/zahranicni/482911-pocet-obeti-zemet…

 

Listina základních práv a svobod článek 17 

 

(1) Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.
(2) Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu.
(3) Cenzura je nepřípustná.

 

článek 23

 

Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny. 

 

Karel Kryl

Byl hrozný tento stát
když musel jsi se dívat
jak zakázali psát
a zakázali zpívat
a bylo jim to málo
Poručili dětem
modlit se jak si přálo
veličenstvo Kat