MyČeši

Vlastenecké diskuzní fórum

× V této kategorii mohou uživatelé pouze přispívat do již stávajících diskuzí, více info zde: mycesi.cz/index...h-temat-ve-foru

Ministerstvo vnitra a policie

Více
30. led 2021 21:28 #393 napsal Pavel Krajíček
Zřejmě nemají čisté svědomí a vědí na co to brzo budou potřebovat:

Ministerstvo vnitra nakoupí policistům nová vodní děla
Ministerstvo vnitra plánuje nakoupit pro policisty speciální mikrobusy a nová vodní děla. Na mikrobusy chce v příštích dvou letech vydat kolem 231 milionů korun, vodní stříkače by v následujících třech letech měly stát zhruba 103 milionů. O vypsání zakázek na rámcové smlouvy na dodávky policejních dopravních prostředků bude vnitro v pondělí informovat vládu. článek: echo24.cz/a/Sib...nova-vodni-dela

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
21. bře 2021 19:03 #572 napsal Oldřich Pružina
Léta vystavoval torza starých zbraní. Nedovolené ozbrojování, řekla najednou policie a obvinila ho

Přes třicet let se umělecký kovář Svatopluk Vyvážil (55) z Chomutova věnoval koníčku – hledal a sbíral torza letadel a zbraní z 2. světové války. Nacházel je především v rodném Ústeckém kraji, ale i na Moravě.

Proto vznikla v bývalé jízdárně tamního zámku Červený Hrádek expozice pod názvem Výstava letecké archeologie, fragmenty leteckých soubojů nad naší oblastí za 2. světové války. Následně založili i spolek, který se o výstavu staral.
Po dvanácti letech fungování expozice se předloni v červnu objevila v jízdárně policie, vystavené předměty zabavila a výstavu zavřela. Učinila tak na základě trestního oznámení pro domnělý trestný čin zatajení věci, které podal jeden pracovník Archeologického ústavu Akademie věd ČR.

„Jsem z toho nešťastný. Už v tom červnu 2019, kdy nám to zavřeli, jsme koukali s otevřenými pusami, proč to někdo najednou dělá, když to tam bylo dvanáct let vystavené,“ řekl Právu Vyvážil, který se svými přáteli dodnes do expozice nesmí vstoupit.
„Nejde o střelbyschopné zbraně, což potvrzuje i odborné vyjádření samotné policie, ale o nefunkční zkorodovaná torza zbraní z války vykopaná při nálezech. Lze je podřadit pod torza zbraní, což je nová kategorie zbraní kategorie D, které může držet každý starší 18 let a kterou zavedla novela zbrojního zákona od letošního února,“ podotkl Vyvážilův obhájce Radek Ondruš.

„I z fotek je zřejmé, že se skutečně jedná o šrot,“ dodal Ondruš s tím, že podobné případy už opakovaně vyřešily soudy s tím, že to není trestné.
Z věcí nelze střílet, tedy podle něj nejde o funkční zbraně ani jejich funkční části.www.novinky.cz/...e=www.seznam.cz

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
27. bře 2021 09:32 #582 napsal Oldřich Pružina
Kam chce vést BIS naši školu?

Dověděli jsme se nedávno, že pan Koudelka, ředitel BIS (Bezpečnostní informační služby), obdařil ministra školství novými směrnicemi pro výuku českých dějin. Užasli jsme. Naposled se něco podobného událo za protektorátu (1939 – 1945). Tehdy se Gestapo (německá tajná státní policie) rozhodlo usměrnit výuku českým dějinám na našich školách. Přirozeně v duchu německé nacistické ideologie. Výběr českých učitelů byl tehdy vysílán do kurzů výuky dějepisu ve vzdělávacích centrech v Říši.

Panu řediteli se nelíbí hned kapitoly o našich počátcích v nové době, o národním obrození a o starostech o český jazyk, o panslavismu, o vlasteneckém básníku F. L. Čelakovském. Nelíbí se mu, že básník napsal „Ohlasy písní ruských“ a „Ohlasy písní českých“. A my, co si leccos pamatujeme, v těch „nových“ směrnicích poznáváme onu starou protektorátní ideologii, která zbavovala národ identity a práva na samostatnost a svébytnost kulturní i politickou. Takže kam se podle BIS máme vracet? Před národní probuzení a obrození? Tedy k Bílé hoře? Neměli jsme se tenkrát podle mínění BIS a podle požadovaných „nových“ směrnic pobělohorskému útlaku vzpírat? Měli jsme se bez námitek odnárodnit a asimilovat s cizím jazykem a s cizí kulturou? Neměli jsme prožívat žádné probuzení a obrození?

Máme to všechno vynechat, přeje si pan Koudelka, ředitel BIS. To všechno je podle něho záhodno z dnešní výuky vypustit. Občan se nestačí divit. Žasne. Ale ne nadlouho. Vždyť to známe z historie.
Čí zájmy chce svým „novým“ výkladem dějin propagovat dnešní BIS? Vidíme, že to nejsou zájmy českého národa, mají-li se zamlčet významná období jeho cesty dějinami mezi ostatními národy. „Nové“ pojetí dějepisu je chce zrušit. Vynechat. Vypustit. Jako by ta období nebyla. Obrození a obrozený národ je třeba zrušit. Tak si to myslí představitelé naší současné Bezpečnostní služby. A proto také pan prezident nechce pana Koudelku povýšit.www.novarepubli...skolu.html#more

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Návštěvy

Dnes 25

Včera 44

Tento týden 178

Tento měsíc 1164

Celkem členů

952 registrovaných
0 dnes
0 včera
0 tento týden
1 tento měsíc

Co je to vlastenectví?

 V době zvrhlých deviantů, prašivých zbabělých psů a udavačů je vlastenectví hrdinství. 
  
 

Česká vlastenecká strana

 

 

Listina základních práv a svobod článek 17 

 

(1) Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.
(2) Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu.
(3) Cenzura je nepřípustná.

 

článek 23

 

Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny. 

 

Edvard Beneš

Odkaz prezidenta ČSR dr. Edvarda Beneše ve věci prezidentských dekretů

 

 

Nezapomeňte, že mé dekrety se týkají i potrestání vlastizrádců a že mají trvalou platnost. Potrestejte všechny vlastizrádce, ať je to kdokoliv a v kterékoliv době.

 

Váš dr. EDVARD BENEŠ

   Praha, květen 1947

 

(celé znění)

 

Karel Kramář

první čs. premiér

 

Chceme – li zachovat sebe i svou svobodu, musíme se vrátit k dnes vysmívanému českému vlastenectví. Byla to láska k vlasti, co nám možnilo nejen přemoci staletý útisk, nýbrž i zvítězit v nejtěžší krizi světové války.

 

Karel Kryl

Byl hrozný tento stát
když musel jsi se dívat
jak zakázali psát
a zakázali zpívat
a bylo jim to málo
Poručili dětem
modlit se jak si přálo
veličenstvo Kat