MyČeši

Vlastenecké diskuzní fórum

× V této kategorii mohou uživatelé pouze přispívat do již stávajících diskuzí, více info zde: mycesi.cz/index...h-temat-ve-foru

Z poslanecké sněmovny ČR

Více
21. led 2021 16:46 #319 napsal Pavel Krajíček
Už se perou?

Bitka a pěsti ve Sněmovně. Poslanci se porvali kvůli rouškám

Ve Sněmovně bylo ve středu dusno jako snad nikdy. Poslanci se poprali kvůli rouškám. Bitku vyvolal poslanec Lubomír Volný, který zaútočil na místopředsedu Sněmovny Tomáše Hanzela (ČSSD).

Celá situace začala tak, že poslanci Lubomír Volný a Marian Bojko (nezařazení) několikrát vystoupili u řečnického pultíku bez roušek. I když je řídící schůze několikrát upozornil, aby si zakryli ústa a nos, neposlechli. Schůze se musela na několik minut přerušit, aby se vydezinfikoval mikrofon.

I po přerušení vystoupil Volný bez roušky. Řídící schůze Hanzel poslance varoval, že mu vypne mikrofon. „Půjdu si vám sednout na klín a řeknu vám to do vašeho mikrofonu,“ prohlásil Volný a pokračoval v projevu.

Místopředseda Sněmovny Hanzel tedy ihned poslanci Volnému mikrofon vypnul. Volný se opravdu vydal k řídícímu schůze a začal mluvit do jeho mikrofonu. V tom se strhla bitka.

Hanzela přišla chránit ochranka a snažila se Volného zpacifikovat. Svého stranického kolegy se přišel zastat i poslanec ČSSD Ondřej Veselý a šéf poslanců ČSSD Jan Chvojka.
zdroj: cnn.iprima.cz/b...i-rouskam-17603

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
22. led 2021 13:05 #321 napsal Oldřich Pružina
Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek se pracovně vypravil do prostor Poslanecké sněmovny, aby s hrůzou zjistil, jak poslanci kážou vodu a pijí víno. „Ordinují všemožná opatření včetně zavřených restaurací, sami pro sebe uplatňují úplně jiná pravidla,“ podělil se s veřejností o svůj zážitek z tamní restaurace, který vyvolal velký rozruch.
...„Včera jsem obědval v restauraci. V legálně otevřené restauraci. Pohodička. Čisté ubrusy, příjemná atmosféra, milí číšníci, jídelní lístky, slušný výběr jídel, cenová láce. A hlavně, žádní policisté, žádné kontroly, žádná komanda, žádné pokuty. U vedlejšího stolu obědvali Piráti, u dalšího komunisté, o kus dál okamurovci a socani, modří ptáci a černoprdelníci taky, no prostě politici celého spektra a v rohu sám předseda vlády s předsedou poslaneckého klubu ANO. Asi vám už svítá. Měl jsem totiž nějaké jednání v Poslanecké sněmovně,“ odtajnil Štěpánek.

Podotkl, že jemu osobně fungující parlamentní restaurace nijak nevadí. Je přece normální a správné, že se lidé mají kde najíst. Jenže v tomto případě jde o něco úplně jiného.
„Právě tihle lidé, kteří nám ostatním ordinují všemožná opatření včetně zavřených restaurací, sami pro sebe uplatňují úplně jiná pravidla...“

„Ono by totiž vůbec nebylo na škodu, kdyby i politici na vlastní kůži pocítili dopady svých rozhodnutí,“ narážel na to, že i v Parlamentu by namísto restaurací mohlo fungovat pouze výdejní okénko. „Nebo kdyby i poslanci a ministři si do práce museli vzít jídlo v kastrůlku. Nebo kdyby si po ránu museli na cestu namazat housku se salámem. Nebo kdyby i oni museli během oběda vyběhnout do ulic a tam v mrazu a na stojáka u výdejního okénka zhltnout hamburgra či párek v rohlíku,“ uvedl, že všichni ostatní to tak dělají; musejí z jejich rozhodnutí.

„Ta stará Orwellova teze pořád platí. Všichni jsme si rovni, ale někteří z nás si jsou rovnější,“ shrnul závěrem.www.parlamentni...ici-FOTO-651265

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
16. čvn 2021 08:58 #664 napsal Oldřich Pružina
Sněmovna bude schvalovat tzv. lex Dukovany spojený s blokací Ruska a Číny

Sněmovna by dnes měla schvalovat zákon k výstavbě nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany.
Schvalování zákona zvaného lex Dukovany brzdila ve Sněmovně část opozice. Nyní se s vládnou dohodla na tom, že Senát k předloze připojí pozměňovací návrh, který zamezí ruským a čínským firmám účastnit se tendru na výstavbu nového dukovanského bloku. Spory vyvolává i navrhovaná přeměna dětských skupin na jesle. Měly by tedy nově sloužit jen nejmenším dětem. Část opozice chce, aby se vládní novela vrátila z finále k opětovnému posouzení do druhého čtení.www.parlamentni...a-a-Ciny-667565

Pec nám spadla, kdopak nám jí postaví? Starý pecař není doma a mladý to neumí.
Ano, je to jako v té písničce. Jenom starý pecař doma je, a pec by nám postavil, ale naši ideologičtí fanatici chtějí jen toho mladého, který to sice neumí, ale je to holt náš "velký bratr". Starému pecaři závidí vše co má a umí, tak je proto největší nepřítel, a tak se naši političtí devianti mohou přetrhnout, aby mu ukázali, jak ho mají rádi. Bez ohledu, co se tím stane obyvatelům země.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Návštěvy

Dnes 4

Včera 36

Tento týden 267

Tento měsíc 1042

Celkem členů

948 registrovaných
0 dnes
0 včera
0 tento týden
2 tento měsíc

Co je to vlastenectví?

 V době zvrhlých deviantů, prašivých zbabělých psů a udavačů je vlastenectví hrdinství. 
  
 

Česká vlastenecká strana

 

 

Listina základních práv a svobod článek 17 

 

(1) Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.
(2) Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu.
(3) Cenzura je nepřípustná.

 

článek 23

 

Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny. 

 

Edvard Beneš

Odkaz prezidenta ČSR dr. Edvarda Beneše ve věci prezidentských dekretů

 

 

Nezapomeňte, že mé dekrety se týkají i potrestání vlastizrádců a že mají trvalou platnost. Potrestejte všechny vlastizrádce, ať je to kdokoliv a v kterékoliv době.

 

Váš dr. EDVARD BENEŠ

   Praha, květen 1947

 

(celé znění)

 

Karel Kramář

první čs. premiér

 

Chceme – li zachovat sebe i svou svobodu, musíme se vrátit k dnes vysmívanému českému vlastenectví. Byla to láska k vlasti, co nám možnilo nejen přemoci staletý útisk, nýbrž i zvítězit v nejtěžší krizi světové války.

 

Karel Kryl

Byl hrozný tento stát
když musel jsi se dívat
jak zakázali psát
a zakázali zpívat
a bylo jim to málo
Poručili dětem
modlit se jak si přálo
veličenstvo Kat