MyČeši

Vlastenecké diskuzní fórum

× V této kategorii mohou uživatelé pouze přispívat do již stávajících diskuzí, více info zde: mycesi.cz/index...h-temat-ve-foru

K zamyšlení

Více
20. led 2021 11:49 #313 napsal Pavel Krajíček
Tak jestli je to fakt a opravdu to vyjde, tak konečně něco pozitivního:

Poslanci nařídili povinné kvóty na české potraviny
Obchody budou zřejmě muset povinně prodávat české potraviny. Ještě letos půjde o 55 procent, v roce 2027 bude muset být na pultech až 73 procent tuzemských potravin. Ve středu o tom rozhodli poslanci, když schválili pozměňovací návrh Radima Fialy z SPD. článek: cnn.iprima.cz/m...potraviny-17490

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
31. led 2021 17:51 - 31. led 2021 17:53 #398 napsal Oldřich Pružina
Odpověď od Oldřich Pružina na téma K zamyšlení
Vláda chce dostat lidi do montoven. Jsme lidi, nás nevypnete. Demonstraci proti opatřením rozzářila Ilona Csáková

Iniciativa Chcípl PES svolala na nedělní 14. hodinu další demonstraci proti vládním koronavirovým restrikcím. Tentokrát se akce neodehrává na Staroměstském náměstí, ale na Václavském náměstí v Praze.

„Nedávno rudá mikina prokecla, že plánují tenhle fašismus na dva až tři roky. Víte, co to znamená? Neznamená to nic jiného, než že chtějí zruinovat tenhle náš stát,“ hřměl z pódia aktivista a podnikatel David Tesař původem ze severu Čech.

Prostor dostal také nezařazený poslanec Marian Bojko. Konstatoval, že vláda má jediný cíl, a to zničit střední třídu a dostat lidi do montoven. V tomto kontextu covidového šílenství nějak zapadlo naše bohatství – naše lithium. To je to poslední, co nám zůstalo. Naše svoboda, naše hrdost a naše lithium,“ hřímal Bojko.

O pár minut později se na pódiu objevila i zpěvačka Ilona Csáková.
„Dobrý den! Ahoj! My jsme tady proto, abychom podpořili tenhle protest proti vládě. Jsme lidi, nás nevypnete,“ volala z pódia.
Pak přidala společně s Romanem Horkým píseň V dlouhém zatmění o mocných, kteří se společnost snaží spoutat. „Jidáš se v roušce ukrývá,“ pěla zpěvačka před davem.www.parlamentni...d-podiem-652335

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
12. dub 2021 11:23 - 12. dub 2021 11:24 #604 napsal Oldřich Pružina
Odpověď od Oldřich Pružina na téma K zamyšlení
Končící Petříček: Konkrétní kritika nepadla, mé odvolání je politické rozhodnutí

V pondělí svolal šéf české diplomacie Tomáš Petříček (ČSSD) mimořádnou tiskovou konferenci. Po neúspěšné kandidatuře na post šéfa sociálních demokratů, ve které se stavěl proti hnutí ANO, se očekává, že bude odvolán z postu ministra zahraničí. Brífink je naplánovaný na 11. hodinu, Novinky ho nabídnou živě.
www.novinky.cz/...e=www.seznam.cz

Konečně se ten probruselský rusofob dočkal. Vnitrostranická válka sice zatím dosadila do této funkce aparátčíka Hamajdu, ale ten možná nebude stíhat tolik funkcí najednou, a kvůli své angažovanosti v restrikcích vlastního obyvatelstva nebude mít čas vypouštět další útoky proti Ruské federaci.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
13. dub 2021 10:23 #606 napsal Oldřich Pružina
Odpověď od Oldřich Pružina na téma K zamyšlení
Letáky a před školu! Matky proti testům jdou do akce

„Podám žalobu,“ sdělila redakci maminka 8letého chlapce Alena Hadravová. „Děti si zvyknou na vše, co jim rodiče dobře vysvětlí. I na to, že si o ně tatínek občas típne cigaretu. I na to, že je maminka nechá půl dne v počůrané plínce,“ uvedla v souvislosti se současnou situací: Její srdceryvný příspěvek zasáhl statisíce lidí... Průjmy, stížnosti, vztek. Kvůli štětičce do nosu si jdou po krku i rodiče společných dětí. „Spojujeme se,“ zní od matek z různých koutů, shánějí dobrovolníky ke školám.


www.parlamentni...-do-akce-660403

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
10. kvě 2021 08:35 #636 napsal Oldřich Pružina
Odpověď od Oldřich Pružina na téma K zamyšlení
Hoďte jim vidle do toho nového světa! Lenka Procházková rozezněla Václavák

Fašismus se vrací, zastavme ho! Tak zněl název dnešní akce pořádané na Václavském náměstí hnutími Ne základnám a Nová republika. Vystoupila zde mimo jiné i spisovatelka Lenka Procházková. „Všechny ty kramářské písně, co démon nenávisti šíří, mají stejný refrén: Tluče bubeníček, tluče na buben,“ zaznělo mimo jiné z jejích úst. Procházková se dočkala i skandování „Procházková na Hrad“.

... „Proč naší důmyslné bisce, která dozírá i na učebnice, vadí právě kapitoly o národním obrození? Protože je to svědectví o tom, že zázraky se dějí a že je způsobují lidé, nově pojímaný starý výbuch ve Vrběticích možná smete i Čelakovského a jeho Ohlasy písní ruských, jako by nestačilo, že důvodné podezření i přes absenci důkazů už rozmetalo diplomatické a ekonomické vztahy mezi Českou republikou a Ruskou federací. Zřejmě je z vyššího příkazu nařízeno zašlapat do bahna i kulturní vazby vytvářené po staletí. Propaganda už svolává do útvaru všechny ochotné pochodovat ve stejnošlapech s hesly, že Ruska je třeba se bát. Kdo se nebojí, je zrádce. Démon předsudečné nenávisti proti vytipovanému škůdci světa už zachvátil média, vykřikuje z chodníků a jedovatou slinou ošplíchl i českého prezidenta. Nejvyššího ústavního činitele, který v projevu klidným hlasem oznámil, že vyšetřování kauzy Vrbětice dosud neskončilo, a tudíž nelze předjímat jeho narychlo vyvrbené závěry,“ dodala Procházková.

... „A místo figurek, které nemají vlastní vůli, neboť je někdo vodí na obojku, přizvat do souboje o budoucnost české státnosti skutečné lidi. Vlastence disponující pamětí, svědomím, pokorou, rozvahou a odvahou. Muže na slovo vzaté a ženy vědoucí, že o duši národa se nevyjednává v kostnici s kostlivci a že jen seznání a hájení pravdy je cestou ven z toho zacykleného pekelného programu. Ta cesta je ovšem lemována nesčíslnými hroby lidí, co na ní padli. Někteří ani svůj hrob nemají, a přesto nám stojí za zády jako zeď. Není to zeď nářků. Je to obranná zeď vytvořená nesmrtelnou odvahou těch, co zápas s peklem nevzdali. Napříč časem vršili kámen po kameni, aby nám zbudovali a předali tu hradbu. Dnes jsme na řadě my, abychom se o ni opřeli, bránili ji a ubránili. Nejenom kvůli čestnému závazku k těm nesmrtelným mrtvým, ale i proto, aby život dosud nezrozených neztratil už dopředu svůj smysl,“ zakončila Procházková.


www.parlamentni...Vaclavak-663430

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
19. kvě 2021 10:34 #642 napsal Oldřich Pružina
Odpověď od Oldřich Pružina na téma K zamyšlení
Zemanova omluva Srbům politiky rozdělila

Osobní omluvu prezidenta Miloše Zeman srbskému národu za bombardování ze strany NATO v roce 1999 přijali politici rozdílně. Zatímco představitelé levice mají pro prezidentova slova pochopení, pravicoví politici připomínají tehdejší jednání Srbska.

Podle ministra zahraničí Jakuba Kulhánka (ČSSD) je výrok prezidenta jeho osobním prohlášením. Politika v širším regionu Západního Balkánu má mnoho složitostí.

Vondra by se neomlouval
„Já bych se neomlouval. Vojenská akce tehdy konečně přivedla Srbsko k jednacímu stolu, který vyústil v trvalejší mír na Balkáně a tím zachránil řadu životů, které by byly pokračujícím konfliktem zmařeny,” řekl v reakci na slova prezidenta europoslanec a místopředseda ODS Alexandr Vondra.

Naopak šéf komunistů Vojtěch Filip osobní omluvu hlavy státu Srbům přivítal. „Myslím že to je správný krok. Bombardování Jugoslávie byla protiprávní vojenská akce bez souhlasu RB OSN a tedy flagrantní porušení mezinárodního práva s tisíci mrtvých nevinných lidí včetně dětí. Má dodnes katastrofální následky,” sdělil.

Podobně se vyjádřil i předseda SPD Tomio Okamura. „Omluva za zločiny, které NATO spáchalo, je na místě a je ke cti pana prezidenta. Vraždění jednotkami NATO bylo spuštěno pod záminkami, které se později ukázaly jako vylhané a uměle vykonstruované. Samotnou válku provázely prokázané válečné zločiny armád NATO, což konstatovaly mj. renomované mezinárodní organizace a agrese byla i v rozporu s chartou OSN,” napsal Novinkám Okamura s tím, že on sám se už dříve zástupcům Srbska za bombardování omluvil.

Podle předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové neměl prezident právo takový krok učinit, protože za zahraniční politiku je odpovědná vláda, nikoliv hlava státu.


www.novinky.cz/...e=www.seznam.cz

Jak vidíme, naši politici jsou rozděleni opět podle úplně stejného klíče jako i v jiných věcech. Víme přesně, kdo je kdo.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
19. lis 2021 17:53 #689 napsal MyČeši
Odpověď od MyČeši na téma K zamyšlení
Prima odvážně odvysílala dvě a půl minuty pravdy.Cenzoři z toho podivného centra ministerstva vnitra asi nebyli v práci, když si TV Prima dovolila pustit do éteru 2,5 minuty pravdy, která se jinak nesmí ani šeptat ...-

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Statistika fóra

  • Celkem témat: 67
  • Dnes založeno: 0
  • Včera založeno: 0
  • Dnes odpovědí: 0
  • Včera odpovědí: 9

Celkem členů

958 registrovaných
0 dnes
0 včera
0 tento týden
1 tento měsíc

Co je to vlastenectví?

 V době zvrhlých deviantů, prašivých zbabělých psů a udavačů je vlastenectví hrdinství. 
  
 

Česká vlastenecká strana

 

 

Listina základních práv a svobod článek 17 

 

(1) Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.
(2) Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu.
(3) Cenzura je nepřípustná.

 

článek 23

 

Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny. 

 

Edvard Beneš

Odkaz prezidenta ČSR dr. Edvarda Beneše ve věci prezidentských dekretů

 

 

Nezapomeňte, že mé dekrety se týkají i potrestání vlastizrádců a že mají trvalou platnost. Potrestejte všechny vlastizrádce, ať je to kdokoliv a v kterékoliv době.

 

Váš dr. EDVARD BENEŠ

   Praha, květen 1947

 

(celé znění)

 

Karel Kramář

první čs. premiér

 

Chceme – li zachovat sebe i svou svobodu, musíme se vrátit k dnes vysmívanému českému vlastenectví. Byla to láska k vlasti, co nám možnilo nejen přemoci staletý útisk, nýbrž i zvítězit v nejtěžší krizi světové války.

 

Karel Kryl

Byl hrozný tento stát
když musel jsi se dívat
jak zakázali psát
a zakázali zpívat
a bylo jim to málo
Poručili dětem
modlit se jak si přálo
veličenstvo Kat

Real time web analytics, Heat map tracking