MyČeši

Vlastenecké diskuzní fórum

× V této kategorii mohou uživatelé pouze přispívat do již stávajících diskuzí, více info zde: mycesi.cz/index...h-temat-ve-foru

Řekli - napsali o situaci v naší zemi

Více
07. srp 2019 09:22 - 07. srp 2019 09:23 #145 napsal Oldřich Pružina
Spisovatel Kuras promlouvá o konci civilizace. Zlo od německých sousedů jednou přeteče i k nám

ROZHOVOR „Dekonstrukce sousedního Německa bobtná a nepoučitelné šílenství německých námořních kapitánek a političek pokračuje. Dřív nebo později pomyslná hráz jeho hranic s námi praskne a ‚zlo‘ sem přeteče znovu (jako už z Německa tolikrát) – a už vlastně začíná,“ obává se spisovatel a publicista Benjamin Kuras. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vysvětluje, proč vítá na barikádách svobody a kreativity Petra Kellnera, či proč si čtenáři už nepřečtou jeho komentáře na iPrimě. „Vyměnilo se vedení, politicky zkorektnělo a tři nekorektní komentátoři dostali padáka. Kromě mě ještě taky Petr Žantovský a Karolina Stonjeková. Nic zvláštního, na co by profesionální spisovatelé nebyli zvyklí. Ale žádné strachy, někde se časem zase vynoříme."

www.parlamentni...-i-k-nam-591308

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
07. srp 2019 09:59 #149 napsal Oldřich Pružina
Jiří Vyvadil: A kdo se zastane přezírané většiny...?

Neoslavujme Praque Pride, nezavírejme oči, že zejména v Americe za vznosnými slovy o morálce a cti, se po leta skrývají sexuální zločiny.
Udržme si svou přirozenou identitu, kdy žena zpravidla chce býti ženou a matkou a muž mužem a přirozenou hlavou rodiny, udržujme si, alespoň kdo může, pohlavní přirozenost Nechtějme patřit na ten Západ, kde dnešní předsedkyně Evropské komise a bývalá ministryně obrany měla za největší problém svého rezortu vybudování záchodků pro všechna myslitelná i nemyslitelná pohlaví a těhotenský úbor pro těhotné vojandy.
Udržujme si zdravý rozum… nesledejme Západ a nejen v těchto otázkách…
Žijeme tady.


www.parlamentni...-vetsiny-591570

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
10. srp 2019 19:37 #190 napsal Oldřich Pružina
Češi mají rádi Čaputovou, negativně hodnotí Junckera i čínského prezidenta

Česká veřejnost má velká očekávání od slovenské prezidentky Zuzany Čaputové. Ta je pro Čechy nejpopulárnější osobností světové politiky. Pozitivní názor na ni má 71 procent, pozitivně Češi většinově hodnotí rovněž papeže Františka (63 procent dotázaných).

Jistě záleží na tom, koho se ptali, či jak nezmanipulovaný byl průzkum... Ale, pokud je to tak, tak mají lidé v naší zemi velkou nevědomost o kvalitách mediálně presentovaných osobností.

www.novinky.cz/...m2iQQ94saVbB7kE

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
22. led 2021 21:30 #325 napsal Oldřich Pružina
Radomil Bábek: Nouzový stav – sen neschopných papalášů


Hlasy poslanců ANO, ČSSD a KSČM rozhodly, že bude ČR ve stavu nouze do poloviny února, a ministr Blatný nás už zvyká na myšlenku, že se bude nouzový stav prodlužovat i po tomto datu. No proč ne, když se neschopné vládě tak snadno vládne, aniž by musela přemýšlet o tom, co dělá.

...Vláda premiéra Babiše využívá nouzový stav pouze jako berličku. Díky němu diskriminuje malé podnikání. Některé obory podnikání, gastro, hotelnictví, kulturu a další dokonce přímo likviduje. Vláda premiéra Babiše neřídí tuto zemi ve prospěch občanů. Naopak. Dělá vše proti občanům, a především bez nich.
Shrňme do pěti bodů, k čemu vláda dosud nouzový stav využívala.

k tomu, aby manipulovala veřejností
k tomu, aby výběrově a bez opodstatnění mohla zavírat a vypínat části ekonomiky
k nekontrolovatelným nákupům bez vyhlášení výběrových řízení k jednotlivým zakázkám
k diskriminaci a ostrakizaci těch médií, která jí nejdou na ruku
k zastírání vlastní neschopnosti řídit stát


Podnikatelské odbory odmítají prodlužování nouzového stavu, odmítáme komplot ANO, ČSSD a KSČM proti občanům České republiky. Vláda prohlubuje společenskou krizi a nouzový stav jí umožňuje pokračovat v dezinformační kampani vůči české veřejnosti. Vláda ČR i pomocí nouzového stavu rozvrací společnost a devastuje ekonomiku. Vláda likviduje české podnikání.

P.S. Uměli jsme si ještě před pár léty představit, že budeme mít vládu, která naplní verše Karla Kryla …a zakázali hrát a zakázali zpívat?www.parlamentni...papalasu-651304

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
24. led 2021 11:52 #353 napsal Oldřich Pružina
Landova bomba: Islám v Česku? Máme 20 let. Jsem ochoten jít i za hranu

„Jestli tenhle směr, který uvrhne lidi do temna, má trvat dlouho, tak si to lidé nenechají líbit. Už teď je to tak na hranici. Je to zlo,“ řekl zpěvák Daniel Landa v pořadu Kupředu do minulosti o plíživém ukrajování svobod. Lidi je nutno co nejdřív probudit ze spánku. „Máme dvacet let na to, aby se mé dcery nemusely ptát muslimských sousedů, jestli si smějí grilovat prase,“ podotkl, že je ochoten postupně zvedat tlak.

...Lidé podle něj usínají a nevidí, co se kolem nich skutečně odehrává, že je nám pomalu ukrajována svoboda. Mohou za to dvě věci. „Jedna je salámová metoda, to je postupné ukrajování svobod, které je plíživé. Druhá věc je, že dnešní doba akcentuje osobní pohodlí. Řekl bych až přehnanou touhu po bezpečí do té míry, že lidé se radši této svobody v rámci pohodlí a bezpečí vzdávají, to je ale iluzorní,“ upozornil zpěvák.

Co se děje na Západě, zpožděně doráží i k nám. „Co se týká svobody, časem uvidí, co se sem všechno blíží,“ zmiňuje revizi minulosti a bourání soch. „Jestli lidé nebudou pozorní a bdělí, tak se budou jednoho dne divit,“ pokračuje Landa.www.parlamentni...za-hranu-651456

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
28. led 2021 20:41 #386 napsal Oldřich Pružina
Bez opony

Pandemie šířená hlavně televizí většině lidí už silně leze krkem. Soudím tak z toho, co vidím kolem sebe a z toho, jak premiér neustále truchlivě a v mnoha formách opakuje, že vláda si ve všem vede nadmíru výtečně, ale lidi jí to bohužel furt kazí. Ale věc má ještě jednu rovinu. Virus nám dal nahlédnout za oponu.

A to je taková síla, že trvalý nouzový stav, neočkovaný občan 2. kategorie, zavřené putyky či celoročně respirátory jsou proti tomu prkotiny. Mám na mysli tu oponu, co je za normálních okolností trvale zatažená a zakrývá tak výhled z občanského hlediště na vládní, respektive mocenské jeviště. Protože vláda je až příliš často jen vykonavatelem něčí vůle.

...Iluze o tom, jak to chodí při rozhodování, které má zásadní dopady na nás obyčejné lidi, jsem neměl nikdy. O tom, že o nás na všech úrovních rozhodují téměř výhradně podivná individua, kterým bych já osobně nesvěřil ani péči o veřejné záchodky na periferii, nebylo pochyb...
...A tím se vysvětluje, proč jste pokaždé, když politici o něčem kdykoliv minulosti rozhodli, o čemkoliv co vás napadne a co vás svojí mírou kreténismu, mimóznosti a nekompetence rozžhavilo do běla, měli pocit, že nám vládnou dementi. Protože nám prostě fakt vládnou dementi. Tak prosté je to...www.novarepubli...opony.html#more

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
17. úno 2021 11:33 #486 napsal Oldřich Pružina
Rudolf Mládek: Kdo vlastně jsou ti extrémisté

Podle většiny „proevropských“ českých médií jsou extrémisté politici v hnutí SPD, protože navrhují, aby i čeští občané, stejně jako Britové, měli možnost v celostátním referendu rozhodnout, zda chtějí být dále součástí Evropské unie.

Asi těžko někdo vysvětlí, co je na tom extrémistického, ale některá média to opakuji s vervou čtení rudých knížek v Číně z doby Mao Ce-tunga a Čou En-laje, který jejich zavedení a povinnou četbu nařídil. Dokonce najdete názor, že neprodloužení pokračování nouzového stavu, který skončil 14. února způsobila SPD, která jej odmítla. To je při necelé dvacítce poslanců SPD zřejmě světový unikát. Ale klidně nás o tom některá média přesvědčují.www.parlamentni...tremiste-654250

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
21. úno 2021 19:15 #500 napsal Oldřich Pružina
Globalistické síly! Sociolog Hampl vynesl odvážnou úvahu. Proč Ústavní soud změnil pravidla pro volby?

Sociolog Petr Hampl se podíval tak trochu jinak na zásah Ústavního soud ČR do voleb. Zmínil „globalistické síly“. Poté upozornil, že na Západě už se neměří všem lidem stejně. Konstatoval, že to, za co byli příznivci exprezidenta USA Donalda Trumpa tvrdě kritizováni, byli jeho odpůrci hlasitě chváleni. To podle něj ukazuje, že nadnárodní korporace a globalisté posílili svou pozici, některé neziskové organizace posílily svou pozici a teď se bude svět jen těžko vracet do normálu.

Petr Hampl je přesvědčený, že globální síly posílily svou pozici na úkor protistrany, a to je problém. Globalisté a velké korporace podle jeho názoru posílily svou pozici v ekonomice i v médiích.

„Ekonomické změny zvýhodnily korporace, ty posílily pozici na úkor místních firem. Globální neziskovky obsadily další kus veřejné správy. A bylo vyneseno pár rozsudků, které rovněž posouvají poměry,“ poznamenal Hampl.www.parlamentni...ro-volby-654749

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
05. bře 2021 17:12 #535 napsal Oldřich Pružina
Proč bude Ivan Bartoš premiérem

Piráti jsou si tak jistí svým vítězstvím, že přestali předstírat poctivost, slušnost a respektování základních demokratických pravidel.

...Andrej Babiš nezaplatí „pouze“ na neschopnost vyřešit epidemii. Zaplatí to, co mohl a měl udělat v předcházejících letech, a neudělal to.

...Opozice vedená Piráty mezitím pokryla zemi svými buňkami, dostala své lidi na klíčová místa, pojistila pevnou pozici v médiích a ujistila podporovatele v nadnárodních strukturách, že na ně bude spolehnutí. Ke skutečnému převzetí moci už došlo, volby to jen potvrdí.

...V tomto aspektu je Andrej Babiš až neuvěřitelně podobný Donaldu Trumpovi. Oba odmítali převzít moc. Oba jen přihlíželi tomu, jak moc přebírá protistrana. Odkládali konflikty a doufali, že se nějak dohodnou. Jeden z nich na to doplatil, a druhého to čeká.

...Piráti stejnou chybu neudělají. Zběsilost davu nedovolí umírněnost. Ale není třeba zoufat. My dříve narození víme, že každá moc degraduje zevnitř. Víme, že je zapotřebí trpělivosti. Zvenčí se to příliš urychlit nedá.

...Je ovšem otázka, jestli – až ten čas přijde – nebude vlastenecká strana stejně hanebně nepřipravená jako v roce 2021.


Nadešel čas začít se připravovat na 2025.
www.novarepubli...ierem.html#more

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
06. bře 2021 12:08 #538 napsal Oldřich Pružina
To by v tom byl čert, abychom tu republiku nepoložili

Od minulého týdne mi vrtá hlavou, od čeho odvozuje tak zvaná Bezpečnostní rada státu svůj název. Tahle skupina amatérů totiž viditelně nemá ani potuchy o tom, co je bezpečnost státu a jak ji zajistit, píše na facebooku Jaroslav Štefec.

...Uvědomil jsem si zároveň, že schválení tohoto dokumentu otvírá vládě a ke státním financím přisátým vykrmeným pašíkům úplně novou dimenzi defraudací, korupce a odklánění peněz. Sázka na obranu proti hybridním hrozbám má totiž oproti budování obrany proti hrozbám skutečným jednu obrovskou výhodu. Hybridních hrozeb si můžete vymyslet, kolik jen chcete, a na „boj“ s jednou každou z nich nárokovat libovolné množství peněz. A když se někdo zeptá na jejich osud, prostě prohlásíte, že jste hrozbu a) potlačili, takže už neexistuje, b) podcenili a chce to víc peněz, nebo za c) přecenili, ale jenom dobře - nestihla se díky tomu vůbec rozvinout. Nic se vám nestane, a peníze zpátky nikdo chtít nebude.

Hybridní působení v podání našich "hybridních stratégů" je něco jako to nehmotné fluidum nezapomenutelného magistra Kellyho z filmu Pekařův císař. Nemusíte nijak prokázat jeho existenci, stačí, když ho vhodně pojmenujete a směle a bez váhání označíte jeho zdroj. Na výběr máte ze tří možností: Rusko, Čína, resp. vnitřní odpůrci demokratického zřízení. A zatímco v případě prostředků nárokovaných na boj s drony musíte být schopni doložit, že jste a) něco proti dronům vybrali a nakoupili, za b) že to skutečně funguje, a za c) umíte to efektivně použít, u hybridních působení či hrozeb je tomu jinak.

Oč jednodušší a elegantnější přece je prohlásit za hybridní působení ruskou vakcínu nebo možnost dostavby Dukovan! Pak už jen stačí zadat partě kamarádíčků za těžké peníze mediální kampaň, vytasit se se zfalšovaným průzkumem veřejného mínění, prohlásit, že by nám Rusové mohli ukrást naše atomová tajemství a vakcíny stejně neumí, přizvat k tomu Člověka v tísni a dvacet miliónů je doma, ani se nenadějete. Prémie navíc – můžete být v daném oboru s odpuštěním blbý jako tágo, o (jaderné energetice, virologii, vakcinaci – nehodící se škrtněte) nevědět ani zblo, proton považovat za proslulý pražský gay klub – a VŮBEC NIČEMU TO NEVADÍ!!..www.novarepubli...om-tu.html#more

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
07. bře 2021 10:53 #543 napsal Oldřich Pružina
Ne-konečné řešení v nekonečnu a jeden osobní příklad

Tak tu máme nastolen „covidový“ autoritativní režim. Už aby se člověk bál vystrčit čumák na ulici. A rozvolnění v nedohlednu. Vezměte lidem 100 procent práv a svobod, vraťte jim jen pětinu z toho zpět (slibem nezarmoutíš), a to si pište, že vám budou ještě vděční!

...Máme tu „řešení covidové otázky“. Konečné, či nekonečné?! Nechť posoudí čtenáři sami, osobně dle svého uvážení. Nouzové stavy jako „stanná práva“, zlehčování covidu jako „schvalování atentátu“, odmítání testování a vakcinace jako odmítání „dezinfikace“. Zákazy vycházení, vyhlášky a propustky. Proč mi tady „smrdí“ podobnost až taková?! Proč ten strach ze Sputniku V a z Východu obecně?

Zpívat se nesmí. Dýchat jen za určitých podmínek. Sudeťák si na majetky už zase zuby brousí. Korporace živnostníky den za dnem víc rdousí. Proč je zakázán trh pod širým nebem, ačkoli bitva lidu u zeleniny v Kauflandu či Lidlu povolena jest? A klimatizace tam rozhání bacily a viry, a dividendy nerušeně prchají za kopečky…

Žeňte z práce rovnou domů svinským krokem!!! A opačně. No dobře, dovolíme vám nakoupit. Ale jen něco! Raus! Schnell! Kontrola! Občanský průkaz! Pokračujte! Vraťte se zpět! (Á propós – když tak přísně kontrolujeme na hranicích okresů, kde se u nás teď vzali ilegální migranti?!!)...www.novarepubli...jeden.html#more

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
13. bře 2021 11:42 #556 napsal Oldřich Pružina
Havrda (Svobodní): Datum 7. 3. 2021 si pamatujte, nastoupila totalita

...Tři hodiny před akcí policie (statní i městská, vč. tajných) v počtu cca 300 lidí, neprodyšně uzavřela všechny cesty směřující na Staroměstské náměstí. Z okolních ulic jsme slyšeli volání policejní gestapo, když policie těmto našim spoluobčanům bránila vstupu na náměstí.

...Potom nastoupily těžkooděnci, kteří si vybírali spoluobčany bez roušky a bojovými chvaty je sráželi v počti 3-5 proti jednomu na zem a nasazovali pouta.

...Dále se zbytek demonstrantů vydal Na Příkopy, kde byl uvězněn z obou stran kordony těžkooděnců a probíhala zde následně lustrace všech účastníků a lidé bez roušky byli policejními chvaty zpacifikováni a s nasazenými pouty odvezeni k výslechu.

...Jeden pán to komentoval následovně:“ Je to zde stejné jako na Národní třídě v roce 1989, pouze nás ještě dnes nemlátili pendreky“.


www.parlamentni...totalita-657065

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
21. bře 2021 10:01 #568 napsal Oldřich Pružina
Svazáci z TOP 09, udeřil Hrnčíř z SPD. A připomněl pána, na kterého jste už raději zapomněli. Ale on nezmizel...

„Již nějakou dobu v Evropě pozoruji přepisování dějin a relativizaci viny za 2. světovou válku. V pozadí jsou různé politické neziskovky a na ně napojení novodobí svazáci, jako šiřitelé této ‚pravdy‘,“ uvedl u příležitosti připomínky událostí roku 1939 poslanec za SPD Jan Hrnčíř. Ke slovům předsedkyně TOP 09 o „autonomním Protektorátu“ říká: „Chci věřit, že to paní Pekarová Adamová napsala jen z hlouposti.“ Zmínil také „novodobé svazáky“ a prozradil, jaký je jeho pohled na válečné reparace.

Poslední dobou se tato doba příliš nepřipomíná. Mám pocit, že se někdo snaží, aby nacistická okupace zmizela nejen ze školních učebnic, ale i z naší paměti.
Je to smutné, že pro českou vládu je připomínka památky obětí okupace českých zemí nacistickým Německem, nepřijatelná. Hlavně, že máme 12. březen 1999 významným dnem, kdy se ČR stala členem NATO, které vzápětí vybombardovalo Jugoslávii…

K výročí 15. března 1939 se vyjádřila i předsedkyně TOP 09: „Před 82 lety začali nacisté s okupací Čech, Moravy a Slezska a byl zřízen autonomní Protektorát Čechy a Morava.
Chci věřit, že to paní Pekarová Adamová napsala jen z hlouposti. Výnosem Adolfa Hitlera o zřízení Protektorátu Čechy a Morava byli naši občané zbavení všech práv. Nad Pražským hradem zavlála standarta Adolfa Hitlera. Češi a Moravané končili na popravištích a v koncentračních táborech. Po celou dobu okupace byly na denním pořádku popravy českých vlastenců a elity národa. Tak si paní Pekarová Adamová představuje autonomii?


www.parlamentni...nezmizel-657937

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
22. bře 2021 19:40 #577 napsal Oldřich Pružina
Ilona Csáková čuměla. Teď budete „čumět“ vy

Známá zpěvačka Ilona Csáková byla hostem podcastu Druhá strana. A promluvila tam dost otevřeně o covidu. Není prý antirouškař, náhubek nosí tam, kam musí, a obdivuje ty, kteří ho zvládnou mít hodiny v práci. Nechce, aby jí někdo nutil vakcinaci. Covidové pasy údajně zavánějí fašismem. Celá pandemie je podle ní jen velký byznys pro nadnárodní korporace. „Je to záměr. Trénují nás – měj náhubek, nepřekračuj okres…“

Csáková se pak nejvíce bojí tzv. covidových pasů. „To je katastrofa, totální apartheid a totální diskriminace.“ Špatné podle ní také je, že se lidé budou muset proti takové nemoci zřejmě očkovat pravidelně. „Vypadá to, že budeme muset chodit pravidelně, musíš dostat dvě dávky, a pak se zjistí, že virus mutuje, takže bude covid-21, a pak se zase bude mutovat a prostě budou do tebe píchat vakcíny hlava, nehlava, nevím, jaká množství, protože to je prostě byznys století.“

„Celá tahle pandemie je pro všechny korporátní firmy samozřejmě nesmírně výnosná. Všechno je to o byznysu, takže my tady zlikvidujeme malé obchody, ale zase ty velké korporátní společnosti budou fungovat, takže mně nikdo nevymluví, že v tom není prostě záměr. Prosím vás, na to zapomeňte, že tady vládním elitám jde o vaše zdraví a pohodlí,“ vypálila Csáková nekompromisně.

„Oni nás trénujou. To vidíš, mít náhubek, nepřekročit okres. Jak pomalu, ale jistě chtějí ty lidi vyždímat, udupat, jenom aby to už skončilo a aby lidi se vším souhlasili.“www.parlamentni...cumet-vy-658100


Ano, je to tak. Duchovně mrtví, kteří se z absolutní lenosti nechávají vést stejně duchovně mrtvými "vůdci" do propasti pekla.
Nevědí, co znamená pojem "velký reset", a až do konce budou jen hloupě věřit, že "náhodná pandemie" už brzy skončí, a oni budou žít tak, jak žili dříve. Jen zuřivě obhajují svou slepou víru, protože to tak chtějí, aby se nemuseli změnit, a mohli si užívat jako předtím. Každého, kdo vidí skutečnost křižují, neboť svůj chtíč mají za "pravdu, a Pravdu za konspiraci, neboť jim není příjemná, ruší je v jejich bahenním klidu.
Nemají ani ponětí, co jejich elity chystají i na ně - hlupáky, kteří jim svými hlasy dávají moc, aby z nich udělali už co nejdříve poddané, otroky, a mrtvoly v hromadných hrobech. Co se smějí úplně stejně jako kdysi židé, že neexistuje vyhlazování... dokud nevyletěli komínem. Jiná forma, stejný obsah, i tito dnešní podporovatelé elit netuší z lenosti hledat Pravdu, že i oni nakonec "vyletí komínem", jen jinou formou. Komín má jméno: Velký reset.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
28. bře 2021 09:58 #586 napsal Oldřich Pružina
Bidermanova tabulka donucování. Bašta předkládá mrazivé shody. Dříve použito na válečné zajatce, dnes na Čechy?

...porovnání již rok probíhajících vládních protiepidemických opatření s principy vymývání mozků americkým zajatcům v době války v Koreji na počátku padesátých let. Systém vypracovali čínští odborníci a jeho cílem byla změna myšlení vyšetřovaných osob.

Postupy posléze studoval psycholog Albert Biderman a shrnul je v tzv. Bidermanově tabulce donucování. Má osm bodů. Každý, kdo se na ně podívá, zjistí, že se všemi se během posledního roku setkal:

Prvním z nich je izolace – sociální distancování, ztráta zaměstnání, karanténa. Osamělí jedinci bojují se svými úzkostmi, nikoliv se svými utlačovateli.

Druhým je mediální monopolizace vnímání – cílené zaměření pozornosti na vybrané náměty a potlačení ostatních témat, prosazování pouze jednoho názoru a cenzurování všech ostatních.

Následuje bod: záměrně způsobené vyčerpání a frustrace doprovázená debilizací (zejména po sledování veřejnoprávních médií).

Dalším bodem jsou výhrůžky a nesmyslné represe – nošení roušek, odstupy, pokuty, fyzické násilí při jejich nepředpisovém užívání. Obojí vyvolává strach a nejistotu.

Současnost se prolíná i s bodem, kdy přichází občasné uvolnění s dočasným zmírněním požadavků, doprovázené pochvalou za poslušnost (inspirováno výcvikem psů).

Dále hovoří i o ukazování všemocnosti a vševědoucnosti úřadů. My vás ovládáme a je zbytečné proti tomu bojovat. Jste v lockdownu a nemáte možnost odporovat ničemu z toho, co přijde. A taky nemáte jak a kam uniknout. Takže odpor je zbytečný; musíte poslouchat.

Předposledním bodem je ponižování jako podvědomý vedlejší efekt nošení roušek a omezení pohybu.

A v závěrečném osmém bodě se píše o vyžadování něčeho nesmyslného a nedůležitého. „V této disciplíně naše úřady vynikají. Čím více triviální a hloupý je požadavek, a my přesto s ním musíme souhlasit, tím více ponižující je pro člověka. Lidé pak ztrácí úctu sami k sobě; ztrácí lidskou důstojnost.


Ještě podle Bašty chybí v Bidermanově tabulce bezprostřední hrozba násilím. „Covidová opatření nás mají psychologicky připravit na to, že v budoucnosti přijde Velký reset, Zelený úděl a boj proti klimatické změně, jak nám ho nastínil Bill Gates,“ upozorňuje.

„Zkrátka, náš svět se sice vrátí před pandemii, ale někam do dob Maovy kulturní revoluce v podání současné anticivilizační levice. První zkouškou účinnosti covidového vymývání mozků budou podzimní parlamentní volby,“ uzavírá Bašta. A že v nich občané budou volit: buď dle pokynů českých veřejnoprávních médií – nebo svobodně.


www.parlamentni...na-Cechy-658736

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
31. bře 2021 11:16 #589 napsal Oldřich Pružina
Odpůrci Pirátů, máte problém. Erik Best ke smrti Petra Kellnera

Tragický odchod miliardáře a filantropa Petra Kellnera zaskočil všechny. Jeho PPF měl vysoký vliv. Politický analytik a znalec českého politického a byznysového zákulisí Erik Best pro ParlamentníListy.cz rozebírá, co se nyní může dít, jaká je budoucnost PPF, ale vyzdvihuje i Kellnerovy schopnosti při jednání s vládami mocností. Podle Besta bude mít smrt nejbohatšího Čecha i nezanedbatelný vliv na českou politiku. S řadou politiků a politických subjektů měl prý totiž společný cíl, zabránit nástupu Pirátů do vlády.

...Byla tu zajímavá symbióza a rivalita zároveň mezi Babišem a Kellnerem. Na jedné straně se navzájem potřebovali. Byli ale i rivalové. Oba měli společný zájem v tom, aby se příštím premiérem nestal Ivan Bartoš. Proto podle mě pan Kellner před časem vystoupil a řekl, že chce podporovat konzervativní hodnoty. To bylo víceméně proti Pirátům. Na této úrovni měl s Babišem podobné zájmy. Na druhou stranu při výkonu funkce vlády už pak úplně stejné zájmy neměli, chtěli ale oba zamezit nástupu Pirátů. Pokud jde o pana Babiše, tomu obchodně pomůže, že už tu pan Kellner není, nebude mít takového konkurenta. Jenže zároveň to premiérovi i ubližuje, protože se mu nemusí podařit sestavit vládu a moc převezme ‚demoblok‘. To je horší situace, než kdyby vládu sestavil a pak se musel o moc dělit s panem Kellnerem.“www.parlamentni...Kellnera-658844

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
04. dub 2021 12:47 #596 napsal Oldřich Pružina
Rocker Štěpánek: Občane hlupáku, chytrý stát tě ochrání, říkali. A jak to dopadlo? Nok v rudé mikině, šéfík s dredama, ultralevičácké hovadiny

„Pomyslete na jakoukoli ultralevičáckou hovadinu, na jakýkoli pokrokářský -ismus, co jich jen na nás pomatený svět a doba vymknutá z kloubů chrlí, a můžete vzít jed na to, že to Piráti mají v repertoáru,“ říká hudebník Petr Štěpánek. A dodává: „Stará levice se aspoň brala za práva pracujících. Nová levice na pracující už dávno z vysoka kašle a loví mezi nejrůznějšími ujetými menšinami.“ Zmínil, jak to vidí s pravicí na české politické scéně a nevynechal ani odchod Václava Klause mladšího z politiky. Promluvil i o Petru Kellnerovi a rázně se vyjádřil k reakcím, které z některých míst zazněly.


www.parlamentni...hovadiny-659479

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
14. dub 2021 11:17 - 14. dub 2021 11:18 #607 napsal Oldřich Pružina
Prouzova kampaň zaměřená na slabomyslné
(MUDr. Ivan David, SPD, europoslanec)


Obchodní řetězce vrazily milióny do kampaně „drahejidlo.cz“, která má přesvědčit, že jedině ony zajistí levnou a kvalitní nabídku potravin a bez nich nastane hladomor. Česká republika, která do roku 1993 potraviny vyvážela, se prý nyní neobejde bez laskavé péče řetězců a bez západních a zámořských přebytků a odpadů.Argumentace propagandy je pozoruhodně slabomyslná, o tom později. Hlasovat o Zákonu o potravinách budou poslanci, ne milióny občanů, kteří všude narážejí na kampaň tvrdící, že jsou ohroženi. Proč se kampaň neobrací na poslance? Inu proto, že se blíží volby a politici mají strach, že přijdou o voliče zpracované kampaní.

PR odborníci najatí Prouzovým Svazem obchodu a cestovního ruchu cílí na slabomyslné voliče. Z toho je patrné, jakou mají představu o rozhodující části voličů Pirátů, KDÚ-ČSL, ODS, TOP09 a STAN, kteří odmítají stanovení podílu domácích potravin v řetězcích. Odmítají, ačkoliv všichni poslanci Evropského parlamentu, kteří požádali o slovo na slyšení Zemědělského výboru EP, hovořili o tom, že „volný obchod“ je iluze, protože volnost mají pouze řetězce. Dodavatelé i kupující jsou odkázáni na jejich „volné“ určování výkupních i prodejních cen.

„Kdo na tom vydělá a co nám hrozí? Skupina agrobaronů proti českým občanům“, hlásá kampaň. Proti českým občanům ve skutečnosti stojí Prouzou zaštítěné nadnárodní řetězce. A jak ukázalo slyšení v Evropském parlamentu, stojí řetězce i proti občanům všech zemí Unie. Českých zemědělských podniků, které jsou schopné dodávat zboží do řetězců, jsou tisíce, nejen Agrofert, ale mají smůlu, vládnou řetězce. Ty vydělávají na dvojí kvalitě a na dovozu podřadného zboží, které draze prodávají. A také potravináři, kteří do svých produktů nakupují ty nejlevnější zahraniční přebytky, aby co nejvíce vydělali.

Vrcholem debility Prouzovy kampaně je poslední obrázek z „názorné agitace“. Chlebíček obložený šunkou, vajíčkem, papričkou, okurčičkou a petrželí s číslem „2021“, vedle číslo „2022“ a chlebíček bez obložení. Snad si reklamní agentura mohla vymyslet něco inteligentnějšího, když šunka, vajíčko, paprička, okurčička i petržel jsou snadno dostupné v České republice. K tomu přidali nápis: „Český chlebíček nesmí umřít!“

Český chlebíček určitě neumře. Lživé kampaně jsou, zdá se, nesmrtelné.www.novarepubli...yslne.html#more

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
18. dub 2021 11:13 #612 napsal Oldřich Pružina
Scénář bondovky pro slaboduché

Spojení výbuchů ve Vrběticích v roce 2014, ve skladu patřící ostravské firmě Imex, s nepřátelskou aktivitou ruské GRU je naprosto šokující zpráva.
Podle nejnovějšího vývoje a tvrzení české rozvědky jsou za výbuchy odpovědní dva ruští agenti, kteří jsou zároveň odpovědní i za otravu agenta Skripala v Británii.
Přiznám se, že tenhle scénář je pro mě naprosto nepochopitelný.
Ale skvěle by se hodil do nové Bondovky.
Dva ruští superšpióni, kteří cestují Evropou, vyhazují muniční sklady v Česku a likvidují zběha z GRU v Londýně.. Fascinující.

Úplně tu scénu vidím, záběr, ve kterém nejspíše Lavrov, nebo kdo, superšpionům říká. "Charašo, molodci, to jsme ale zasadili těm zlým Čechům krutou ránu."
Problém je, že tahle hyperrealita mi naprosto nedává smysl. Proč by ruská GRU operovala a napadala zemi, která jako jedna z mála odmítá ortodoxní a konfrontační americký kurz, který se vrátil prakticky okamžitě s nástupem prezidenta Bidena.

A riskovala okamžité vypovězení diplomatů, konflikt s Českem a prakticky zrušila svou účast v tendru na dostavbu Dukovan. V době, kdy na ukrajinských hranicích začíná nebezpečný konflikt, přesně v intencích Bidenovy zahraniční politiky ve vztahu k Rusku. Kde opět začalo vzájemné testování a poměřování sil.www.novarepubli...duche.html#more

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
24. dub 2021 21:16 #618 napsal Oldřich Pružina
Přece by nám nelhali!


Je jasné, že žádné důkazy nemají, jen zpravodajské fabulace čučkařů. Jen další díl trapného seriálu z dílny tupých scénáristů. Lež může být kvalitní jako dokonalý zločin. Ale tahle je odfláknutá. Jen se spoléhají na naivitu veřejnosti, strach a věrnost nohsledů.

Jako nadpis jsem si vypůjčil název knihy fejetonů Věry Noskové. Adresáti veřejných lži tu větu „Přece by nám nelhali“ neříkají nahlas, ale ta myšlenka je v nich zakořeněna.

Ale samozřejmě, že lžou. Protože jsou v tísni, protože si chtějí pomoci a spoléhají, že se na to nepřijde. Vedle primitivních kriminálních recidivistů existují i vysoce inteligentní asociální psychopati (dnes se tomu říká „disociální porucha osobnosti“). Nemají morální zábrany a využívají ostatní ke svému prospěchu. Na rozdíl od těch primitivních, kteří se nedokáží přetvařovat, zřídka končí v kriminále. Ti, kteří se selhali, odpadli cestou vzhůru. Ti talentovaní to dotáhnou až na nejvyšší místa. Neškodí ze zášti, ale protože je jim osud ostatních lhostejný a vlastní prospěch nade vše. Z té výšky dokáží škodit velkým komunitám i celým národům, pokud získali takový vliv. Talentovaní darebáci bývají i oblíbení.

Mezi svými nežádáme důkazy. Mimo okruh blízkých a dobře známých je žádat máme, vlastně musíme, protože se nelze spolehnout. Schováváme si účtenky a ptáme se, sháníme reference, uplatňujeme zkušenost, užíváme návody, mapy. Ale politika je pro velkou většinu lidí hodně daleko a skrytá. Dokonce i ta komunální ve větším městě. Nevidíme do účtů, nemáme čas ověřovat, a když se zeptáme, nedostaneme skutečnou odpověď, jen nějaké tvrzení. A když máme čas a motiv být neodbytní, tak další a další tvrzení. A začnou se zajímat, kde jsme zranitelní.

A média? Po dávno uplynulých desetiletích opět píší všichni skoro stejně a nežádoucí nezávislé nazývají dezinformátory. A prosazují cenzuru v zájmu pravdy a lásky. A chtějí kriminalizovat nenávistné projevy, monopol na nenávist a její šíření si ponechají.ivandavid.cz/20...by-nam-nelhali/

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Návštěvy

Dnes 47

Včera 48

Tento týden 151

Tento měsíc 1066

Celkem členů

951 registrovaných
0 dnes
0 včera
0 tento týden
0 tento měsíc

Co je to vlastenectví?

 V době zvrhlých deviantů, prašivých zbabělých psů a udavačů je vlastenectví hrdinství. 
  
 

Česká vlastenecká strana

 

 

Listina základních práv a svobod článek 17 

 

(1) Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.
(2) Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu.
(3) Cenzura je nepřípustná.

 

článek 23

 

Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny. 

 

Edvard Beneš

Odkaz prezidenta ČSR dr. Edvarda Beneše ve věci prezidentských dekretů

 

 

Nezapomeňte, že mé dekrety se týkají i potrestání vlastizrádců a že mají trvalou platnost. Potrestejte všechny vlastizrádce, ať je to kdokoliv a v kterékoliv době.

 

Váš dr. EDVARD BENEŠ

   Praha, květen 1947

 

(celé znění)

 

Karel Kramář

první čs. premiér

 

Chceme – li zachovat sebe i svou svobodu, musíme se vrátit k dnes vysmívanému českému vlastenectví. Byla to láska k vlasti, co nám možnilo nejen přemoci staletý útisk, nýbrž i zvítězit v nejtěžší krizi světové války.

 

Karel Kryl

Byl hrozný tento stát
když musel jsi se dívat
jak zakázali psát
a zakázali zpívat
a bylo jim to málo
Poručili dětem
modlit se jak si přálo
veličenstvo Kat