MyČeši

Vlastenecké diskuzní fórum

× V této kategorii mohou uživatelé pouze přispívat do již stávajících diskuzí, více info zde: mycesi.cz/index...h-temat-ve-foru

Obrana vlasti, domobrana, branná výchova

Více
06. srp 2019 16:28 #139 napsal Oldřich Pružina
„To nejhorší teprve přijde!“ Zbrojní expert Hynek se nebojí mluvit. Ani o migrantech


Prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu České republiky Jiří Hynek se rozhodl svým spoluobčanům vysvětlit, proč považuje pušku za jeden z důležitých symbolů demokracie. Důrazně je také varoval, že to nejhorší, co s sebou nese migrační krize, poznáme za 10, 15 a možná i 20 let. Jednou prý možná pochopíme, že jsme se před oněmi dvaceti lety vydali společně s migranty na cestu do pekel.

www.parlamentni...grantech-591443

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
06. srp 2019 19:03 #140 napsal Oldřich Pružina
Českoslovenští vojáci v záloze za mír

Uskupení Českoslovenští vojáci v záloze za mír je spontánně vzniklou reakcí lidí převážně s vojenským výcvikem a praxí ve vojenských a bezpečnostních složkách na nastalou situaci v naší zemi, potažmo v celé Evropě.

Jsme lidé znalí našich i evropských dějin a umíme využívat pozitivních i negativních zkušeností našich předků.
Jsme Češi, obyvatelé Zemí Koruny české, což je název ne vždy platný, ne vždy používaný, ale z hloubi duše správný. Patříme k sobě.
Přesto až přímá hrozba vypuknutí války na jaře 2015 nás donutila přehodnotit náš dosavadní život a přiměla znovu si obnovit staré, či získat nové návyky a vědomosti z branně bezpečnostní oblasti, začít se sdružovat a nahlas dávat svůj nesouhlas s neplněním zákonných povinností lidí pověřených výkonnou mocí. Náhlý nárůst migrační vlny, jak se dnes říká invazi muslimů do dosud více – méně křesťanské Evropy naše podezření jen posílil. Jako odborníci nejen cítíme, ale víme a jsme schopni to i objektivně dokázat, že jsou napadeny základy naší po staletí budované společnosti a naše rodiny, naše národy jsou v přímém ohrožení.

Každý z nás je jiný, máme různá vzdělání, zkušenosti, názory. Všem je nám ale jasné, že předkládat názory a diskutovat o nich můžeme pouze tehdy, je-li klid a mír. My jsme zde doma. Zde jsme se narodili, zde jsou pohřbeni naši předkové. Převzali jsme od nich tuto zemi krásnou, soběstačnou a ve světě uznávanou. Takovou ji také chceme předat svým potomkům. Svým potomkům, ne cizím nájezdníkům. Proto stojíme druh druhu po boku, proto se nazýváme bratři a sestry, proto cvičíme, proto se vzděláváme.


csvvz.cz/

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
06. srp 2019 19:12 #141 napsal Oldřich Pružina
ZEMSKÁ DOMOBRANA (Z.D.)

V České republice neexistuje civilní obrana v takové podobě jako např. ve Švýcarsku či Izraeli, několik let ani základní povinná vojenská služba, na rozdíl např. od Polska, Německa, Rakouska. Proto je v zájmu každého občana, aby se připravoval v kompetentním spolku, jako je např. Zemská domobrana, pod vedením zkušených instruktorů. Navíc získá teoretické informace a praktické zkušenosti, jak zabezpečit sebe a svoji rodinu. Na ochranu a obranu tak nebude nikdy sám, v organizovaném kolektivu je síla. Je tady ještě jedna možnost, služba v Armádě ČR či aktivních zálohách armády. Pro aktivní vlastence však není možná, protože každý zájemce o tuto službu musí podepsat, že není extrémista. V dnešní době je ale bohužel každý aktivní vlastenec označován za fašistu, rasistu, xenofoba, prostě za extrémistu.

Místní domobrana se především postará o svoje rodiny a blízké, především v rámci domovské obce resp. kraje. Proč by se také měla starat o lidi, kteří se dnes domobrancům vysmívají, kteří domobranu jen pomlouvají a "nálepkují", anebo se vůbec na krizové situace nepřipravují? Domobranci jsou vedeni k tomu, aby převedli do praxe získané teoretické znalosti a praktické dovednosti, jakým způsobem si zabezpečit pro sebe a své blízké zásoby např. potravin (s důrazem na dlouhodobé přežití) a jak se celkově připravovat na různé krizové situace. Domobrana ve spolupráci se starostou, (či jiným zastupitelem) s policií, popř. s armádou a dalšími složkami Integrovaného záchranného systému (IZS) (v případě mimořádných událostí) pomůže zajistit pořádek ve městě nebo v obci.


web.zemdom.org/index.php

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
07. srp 2019 09:40 #147 napsal Oldřich Pružina
Vojáci jsou chlapi, žádní mamánci nebo zadredované stádo. Ty žádný komediant nezmanipuluje. Martin Koller se při vzpomínce na tři padlé podíval na armádu trochu jinak

K prvnímu výročí smrti trojice českých vojáků v Afghánistánu sepsal Martin Koller zamyšlení nad českými vojáky. Ačkoliv armádu jako instituci často kritizuje, samotné vojáky bychom podle něj měli vnímat pozitivněji. Už proto, že to jsou chlapi a nositelé hodnot, které jinak ve společnosti spíše mizí.
.....Ostatně, co lze čekat od zelených mamánků a mužen, od studentů s prázdnými hlavami, doživotních pubescentů, kteří se předvádějí sprostotou, primitivní agresí, případně dredy, a umějí pouze jako stádo demonstrovat a flákat se v nějaké politické neziskovce. Nechávají se tupě manipulovat placenými komedianty, případně nábožně poslouchají bláznivou Gretu, která aktivistickou pitomostí připomíná vedoucí nacistického svazu německých dívek. Přitom mnozí v podstatě neví nejen jak zašroubovat žárovku, ale ani jaké mají pohlaví.


www.parlamentni...hu-jinak-591576
Poděkovali: Jaromír Kožehuba

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
24. led 2021 13:39 #354 napsal Oldřich Pružina
Už máte svou zemljanku

Je na čase připravit se na život v podzemí. Je to myšleno samozřejmě obrazně. Nicméně je jasné, že už nelze doufat v nějaký zvrat, který by nás otočil zpátky ke svobodě. Je lepší si to přiznat a zařídit se podle toho.

Každý den s neutuchajícím úžasem hledím na to, co se děje. Jak obrovská lež láme hroty odporu a nutí lidi si zvykat na život v nesvobodě. Nese to nezměrnou nespravedlnost a tlačí to lidi k nechutnostem. Udávání, zloba, závist. Toto jsou hlavní produkty nové doby.

Jediné pozitivní na tom je to, že se lidé ochotní udávat, cenzurovat a omezovat, odhalili naprosto jednoznačně. Odhalili se také lidé slabí, kteří k morbidnostem doby mlčí. Odpor lidí je zlomen – už jsem slyšela tolik vyjádření, kdy jsou lidé ochotni vyměnit své zdraví za možnost žít v iluzi a jakože „svobodně“ cestovat!

Je to konec svobody. Už nikdy nebude nic jako dřív, džinové vylétli z lahví a nikdo je nemá sílu chytit a vrátit zpátky. Pláč a zoufalé výkřiky na tom nic nezmění. Těžko ale hledat klidný postoj za situace, kdy lidé z vaší blízkosti lámou páteř a slouží lži.

Musíme si vybudovat svůj svět – najít si nové přátele, budovat svět, kde se bude dát žít aspoň virtuálně svobodně. Podporovat vytváření komunit, které se budou umět bránit buzeraci zvenčí a uvnitř si nastaví vlastní svobodná pravidla. Svobodomyslný člověk to nikdy neměl lehké, ale teď nastává doba, kdy se bude bát nejen o své dobré jméno, ale i o svou existenci. Hospodští jsou předvoj, a nakonec tak dopadneme všichni – tedy kromě těch, kteří se vykoupí podporou cenzuře, udáváním a servilitou k současným mocipánům.

V těchto uzavřených komunitách je třeba čerpat sílu na boj s blbostí a lží. Na boj, který člověk nikdy nesmí vzdát a stále musí pojmenovávat realitu a klást lidem otázky. I za situace, kdy je to nebezpečné. Dokud to půjde - diskutovat na sociálních sítích, pod články v mainstreamových médiích. Dokud to půjde - říkat nahlas to, co si myslíme. Dokud to půjde - znervózňovat lidi informacemi, které je rozčilují. Dokud to půjde – šířit fakta a učit se, jak to dělat efektivně.

Jestli jedinou odměnou za tyto pracné a nebezpečné činnosti bude to, že se obklopíme lidmi s rozumem a charakterem a sami se budeme moct každé ráno podívat do zrcadla bez odporu, stojí to i tak za to.


www.evahrindova...aoAzdYD9R_hkT1E
Poděkovali: Pavel Krajíček

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

  • Zdeněk Hrubý
  • Avatar uživatele Zdeněk Hrubý
  • Návštěvník
  • Návštěvník
05. bře 2021 21:26 #536 napsal Zdeněk Hrubý
Odpověď od Zdeněk Hrubý na téma Obrana vlasti, domobrana, branná výchova
Jiskra
Přílohy:

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

  • Zdeněk Hrubý
  • Avatar uživatele Zdeněk Hrubý
  • Návštěvník
  • Návštěvník
10. bře 2021 16:34 #547 napsal Zdeněk Hrubý
Odpověď od Zdeněk Hrubý na téma Obrana vlasti, domobrana, branná výchova
„Živá voda
Živlem naší země je voda. Nemáme sice oceány ani moře, jezer i vodopádů je u nás poskrovnu, jsme však střechou Evropy. Tři povodí tří moří stýkají se na vrcholku hory Klepý a dávají život vodě, která se rozlévá po celé naší zemi. Voda hučí po lučinách i v naší národní hymně, všechny významné okamžiky našich novodobých dějin provází zurčení Smetanovy Vltavy. Vodou se však také křtí i křísí, voda v tradici našich pohádek je mrtvá i živá. Když Jiříkovi sťali hlavu, pokropila jej Zlatovláska nejprve mrtvou vodou, aby tělo s hlavou opět srostlo. Teprve pak použila také vodu živou a Jiřík „zase vstal, jak by se znovu narodil,“ praví K. J. Erben. Právě tou životadárnou vodou, mrtvou i živou, musel být náš národ v minulosti pokropen, aby se dočkal národního vzkříšení."

www.mesicnikmy....WYqie8_sKxjRFbA

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
25. dub 2021 13:15 #621 napsal Oldřich Pružina
Starala jsem se o to, kde v lese uděláme cvičení, ne o Donbas, tvrdí obviněná Krulišová

Co říkáte na obvinění?
Já si myslím, že se někdo díval na americké akční filmy a napsal podle toho obvinění. Asi tak bych to charakterizovala, protože to nemá hlavu ani patu.


Plánovala jste osobně jet bojovat na Ukrajinu?
Ne. Na Ukrajinu jsem jet neplánovala, chtěla jsem, aby ten spolek fungoval jako taková branná příprava. Dá se říct, že věci, které se dělaly na těch takzvaných cvičeních, jsou v podstatě věci, které jsme dělali na základní škole při branné výchově. Opakování topografie, umět si nasadit plynovou masku, mít tyhle základní branné schopnosti. A shodit taky ty naše pupky, hýbat se, poznat se. Udělat spíš takové stmelení společnosti, než abych uvažovala o Donbasu.

A někdo z vašich kolegů říkal, že je v kontaktu s Rusy?
No tak jako… Ivan Kratochvíl má dlouholeté přátele v Novosibirsku. Tam jezdil. To mi nepřipadalo divné, každý má někde známosti. Někdo je má v Rusku, někdo v Polsku, někdo v Americe.

Říkal vám někdy, co tam jezdí dělat?
Neříkal. Má tam přátele, to měl i na počítači, dvě krásný holky, které jsou jeho nevlastní sestřenice, jak jim říkal. To ale bylo celé. Jinak jsem do jeho osobních věcí nijak nezasahovala, ani jsem se nevyptávala. Sama to nemám ráda, tak to nedělám druhým.www.irozhlas.cz...6yhTIm42u3Bl2lc

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
08. kvě 2021 19:42 #635 napsal Oldřich Pružina
Badatel: Němci vůči nám, Slovanům, necítí žádnou vinu. Rusů tu padlo 140 tisíc, Američanů jen 119. Zabili jsme Heydricha, to žádný národ nedokázal

Na oběti našich otců, dědů, babiček a matek nesmíme zapomenout, říká hudebník, skaut Foglarova oddílu a historický publicista Jaroslav Čvančara. A to přesto, nebo spíše právě proto, že ze zahraničí stále sílí snahy o přepisování světových dějin 20. století a zlehčování viny Němců, Rakušanů a Maďarů, tvrdí autor monumentální historické trilogie Někomu život, někomu smrt nebo oceňované publikace Anthropoid. Češi podle něj rádi zapomínají nejen na své slavné dějiny, ale také na skutečný význam slova vlastenectví.


www.parlamentni...ryvTSlr4NpB0cLY

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Návštěvy

Dnes 47

Včera 48

Tento týden 151

Tento měsíc 1066

Celkem členů

951 registrovaných
0 dnes
0 včera
0 tento týden
0 tento měsíc

Co je to vlastenectví?

 V době zvrhlých deviantů, prašivých zbabělých psů a udavačů je vlastenectví hrdinství. 
  
 

Česká vlastenecká strana

 

 

Listina základních práv a svobod článek 17 

 

(1) Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.
(2) Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu.
(3) Cenzura je nepřípustná.

 

článek 23

 

Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny. 

 

Edvard Beneš

Odkaz prezidenta ČSR dr. Edvarda Beneše ve věci prezidentských dekretů

 

 

Nezapomeňte, že mé dekrety se týkají i potrestání vlastizrádců a že mají trvalou platnost. Potrestejte všechny vlastizrádce, ať je to kdokoliv a v kterékoliv době.

 

Váš dr. EDVARD BENEŠ

   Praha, květen 1947

 

(celé znění)

 

Karel Kramář

první čs. premiér

 

Chceme – li zachovat sebe i svou svobodu, musíme se vrátit k dnes vysmívanému českému vlastenectví. Byla to láska k vlasti, co nám možnilo nejen přemoci staletý útisk, nýbrž i zvítězit v nejtěžší krizi světové války.

 

Karel Kryl

Byl hrozný tento stát
když musel jsi se dívat
jak zakázali psát
a zakázali zpívat
a bylo jim to málo
Poručili dětem
modlit se jak si přálo
veličenstvo Kat